بانك توسعه تعاون امسال 3700ميلياردريال تسهيلات حمايتي پرداخت

تهران- ايرنا- رئيس هيات‌ مديره و مديرعامل بانك توسعه تعاون گفت: اين بانك از ابتداي امسال تاكنون بيش از سه هزار و 700 ميليارد ريال تسهيلات حمايتي به قشر آسيب‌پذير جامعه پرداخت كرد.

به گزارش يكشنبه تارنماي بانك توسعه تعاون، حجت‌الله مهديان افزود: اين بانك يك بانك توسعه‌اي، تخصصي مرتبط به بخش اقتصاد تعاوني است، بنابراين بخشي از ماموريت اين بانك مبتني بر مسئوليت اجتماعي و حمايت از جامعه هدف نهادهاي حمايتي است.
وي ادامه داد: بانك توسعه تعاون امسال افزون ‌بر يك هزار و 530 ميليارد ريال وام قرض‌الحسنه ازدواج به زوج‌هاي جوان پرداخت‌ كرد، ضمن آنكه در همين راستا بيش از 166 ميليارد ريال به‌صورت وام قرض‌الحسنه و تسهيلات اعتباري از محل منابع داخلي و عامليت طرح اشتغال پايدار روستايي دراختيار مددجويان سازمان بهزيستي قرار گرفت.
مهديان اضافه كرد: اين بانك از ابتداي امسال تا پايان بهمن‌ماه افزون بر يك هزار و 112 ميليارد ريال به مدد جويان كميته امداد امام از محل منابع داخلي و عامليت طرح اشتغال روستايي در قالب وام قرض‌الحسنه و تسهيلات اعتباري پرداخت كرد.
وي پرداخت وام قرض‌الحسنه 208 ميليارد ريالي از محل منابع داخلي بانك به جامعه هدف بنياد شهيد و امور ايثارگران را از ديگر فعاليت‌هاي اعتباري اين بانك در كنار پرداخت تسهيلات اعتباري به بخش‌ها و زيربخش‌هاي مختلف اقتصادي و به فعالان بخش تعاوني و غيرتعاوني ياد كرد و افزود: بانك توسعه تعاون در بخش مشاغل خانگي نيز توانست بالغ ‌بر 495 ميليارد ريال وام قرض‌الحسنه به متقاضيان تخصيص دهد.

** مولفه‌هاي اصلي در كاهش قيمت تمام‌شده پول
رئيس هيات‌مديره و مديرعامل بانك توسعه تعاون گفت: تجهيز منابع با بهره‌گيري از ظرفيت‌هاي مختلف و فراهم سازي شرايط لازم براي استفاده از منابع ارزان، با كيفيت و پايدار يكي از مولفه‌هاي اصلي در كاهش قيمت تمام‌شده پول و كنترل هزينه‌هاي مستقيم و غيرمستقيم و درنهايت تخصيص تسهيلات اعتباري متناسب با نيازهاي مختلف جامعه هدف به‌ويژه در بخش كمك به ايجاد اشتغال جديد و توسعه و حفظ اشتغال موجود است.
به گفته وي، بانك توسعه تعاون به‌عنوان يك بانك توسعه‌اي و تخصصي بخش تعاون به‌واسطه تنوع و تكثر جامعه هدف در بخش تعاوني و غيرتعاوني بيش از ساير بانك‌هاي توسعه‌اي در پيشبرد اهداف و برنامه‌ها مستلزم حمايت از سوي نهادهاي بالادستي است تا از اين طريق بتواند ايفاگر نقش موثرتري در قبال مردم باشد.

اقتصام**2078*9454*1961*

سرخط اخبار اقتصاد