۵ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۲:۲۲
کد خبر: 83220512
T T
۰ نفر
خودرو برقی دانشگاه علم و صنعت رونمایی می شود

تهران-ایرنا- اولین همایش بین المللی قوای محركه نوین از هفتم اسفند ماه و به مدت دو روز در دانشكده و پژوهشكده مهندسی خودروی دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار شده و از خودرو برقی دانشگاه علم و صنعت (یاس) رونمایی می شود.

به گزارش روز یكشنبه ایرنا از دانشگاه علم و صنعت، اولین همایش بین المللی قوای محركه نوین، با كاركردهای جاده ای، ریلی، هوایی، دریایی و ایستگاهی با محوریت انواع خودروهای برقی (هیبریدی، باتری، پیل سوختی، سلول خورشیدی) و با هدف ایجاد هم ‌افزایی در میان متخصصان داخلی این حوزه و آشنا نمودن آنها با مراكز پیشروی بین المللی در این زمینه برگزار می شود.
در افتتاحیه این همایش از طرح مفهومی خودروی برقی دانشكده مهندسی خودروی دانشگاه علم و صنعت ایران، رونمایی می شود. یاس، خودروی الكتریكی شهری طراحی شده توسط پژوهشكده مهندسی خودرو دانشگاه علم و صنعت است كه فاز طراحی آن به پایان رسیده و آماده ساخت نمونه و تولید می باشد.
این خودرو مناسب برای حمل و نقل شهری است كه دارای ظرفیت دو سرنشین می باشد و راهكار مناسبی برای كاهش آلودگی و ترافیك شهری به شمار می رود. حداكثر سرعت این خودرو 45 كیلومتر در ساعت بوده و با یك بار شارژ باتری قادر به پیمودن 100 كیلومتر است.
در حین برگزاری این همایش یك نمایشگاه از نمونه های برقی و هیبریدی شده خودروهای ایرانی و چینی برگزار می شود كه از جمله آنها می توان به دنا، رانا، ساینا، چانگان و ... اشاره كرد.
همچنین در این همایش، ( Chris Mason) مدیر اجرایی فدراسیون اتحادیه و انجمن های مهندسی خودرو-( FISITA)، عباس علی آبادی (مدیر عامل گروه مپنا)، عباس افتخاری (رییس بخش تجارت و فناوری دانشگاه ویرجینیای امریكا) حضور دارند.
اولین همایش بین المللی قوای محركه نوین، در محورهای طراحی، مدلسازی و كنترل خودروهای برقی؛ سیاست¬ های توسعه خودروهای برقی؛ مواد و ساخت پیشرفته در تولید خودروهای برقی؛ تأمین قطعات و تعمیر و نگهداری خودروهای برقی؛ زیر ساخت‌های توسعه خودروهای برقی (شبكه توزیع، ایستگاههای شارژ سریع و...)؛ ایمنی خودروهای برقی (حفاظت از برق گرفتگی و...)؛ مدیریت انرژی و حرارت در خودروهای برقی (بازیابی انرژی، مبدل های حرارتی و...)؛ دینامیك و ارتعاشات خودروهای برقی؛ سیستم¬های ذخیره ساز انرژی در خودروهای برقی (باتری، ابرخازن و...)؛ محركه های الكتریكی در خودروهای برقی (ماشین های الكتریكی فاقد سنسور و...)؛ الكترونیك و تشعشعات خودروهای برقی (سنسورها، ممز، سازگاری الكترومغناطیسی و...)؛ هیدروژن و پیل سوختی در خودروهای برقی پیل سوختی؛ سلول‌های خورشیدی در خودروهای برقی خورشیدی؛ موتورهای نوین احتراقی در خودروهای هیبرید برقی؛ سوخت‌های جایگزین؛ خودروهای هوشمند و سیستم ¬‌های محركه الكتریكی غیر خودرویی (ریلی، هوایی، دریایی و ایستگاهی) برگزار می شود.
یادآور می شود، هاشم یكه زارع (مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو)، منوچهر منطقی (رئیس ستاد حمل و نقل پیشرفته ایران)، مجید هدایت (مدیر عامل سازمان توسعه منابع انرژی - توان) نیز از دیگر حاضران افتتاحیه همایش هستند.
**9465**1601**

سرخط اخبار اقتصاد