فرماندار آستارا بر مديريت پسماند در آستانه نوروز تاكيد كرد

آستارا - ايرنا - فرماندار بندرمرزي آستارا از شهرداري و سازمان هاي مردم نهاد فعال در اين شهرستان خواست، مديريت پسماند و نظافت شهري را در آستانه تعطيلات نوروز جدي بگيرند.

به گزارش خبرنگار ايرنا حسن رستم زاد روز يكشنبه در جلسه ستاد هماهنگي خدمات سفر در شهرداري آستارا افزود: طبيعت، آب و هواي خوب و مطبوع باعث جذب گردشگر به آستارا مي شود اما زباله هاي مبادي ورودي و خروجي شهر، چهره نازيبايي به محيط زيست داده است.
وي اضافه كرد: خط كشي راه ها، رنگ آميزي جداول و مديريت پسماند با همكاري اداره راهداري و حمل نقل جاده اي و پليس راهور در آستانه تعطيلات نوروز اهميت دارد و تلاش هاي شهرداري آستارا جهت زيباسازي اين شهر گردشگرپذير قابل تقدير است.
وي بيان كرد: شهرداري آستارا بايد براي ساماندهي تبليغات محيطي تدابير ويژه بيانديشد و راه اندازي تابلوهاي الكترونيكي، گامي براي جلوگيري از نصب بنر و سد معبر است.
رستم زاد افزود: مردم آستارا به لحاظ فرهنگ غني، در طرح هاي اجتماعي مشاركت مي كنند و دستگاه هاي اجرايي بايد از ظرفيت سمن هاي فعال در حوزه محيط زيست و فرهنگ استفاده كنند.
شهردار آستارا هم گفت: شهرداري در سال گذشته با پوشش بيش از 70 درصد خانوارها در طرح تفكيك زباله از مبدا، رتبه نخست اجراي اين طرح را در استان گيلان كسب كرد.
جواد معيتي افزود: احساس مسئوليت و مشاركت مردم در پاكيزگي خيابان ها و معابر شهر مهم است و اميدواريم گردشگران نوروزي نيز به اين امر توجه كنند.
شهرستان گردشگرپذير بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان قرار دارد و روزانه حدود 120 تن زباله در آن توليد و در نزديكي درياي خزر دفن مي شود.
7105 / 7124 / 2007