كارگران فاروجي همچنان به سالن ورزشي راه ندارند

بجنورد- ايرنا- نبود راه دسترسي به مجموعه ورزشي كارگران فاروج، با گذشت 7 سال از آغاز اجراي آن، مانع بهره برداري از اين فضاي ورزشي شده است.

به گزارش ايرنا، در حالي كه بخش اصلي مشكل كه جلب رضايت مالكان زمين هاي مسير بوده رفع شده، آسفالت و ساماندهي راه مجموعه ورزشي، تنها معطل امضاي يكي از مالكان اراضي مسير است.
رئيس شوراي شهر فاروج با بيان اينكه موافقت سه تن از مالكان زمين هاي مسير سوله ورزشي كارگران گرفته شده، گفت: عدم سكونت مالك چهارم در شهرستان، روند كار را طولاني كرده كه با امضاي اين تفاهم نامه، كار آسفالت به انجام رسيده و مجموعه آماده بهره برداري مي شود.
رجبعلي ايزدجو افزود: براي آسفالت هم بايد شرايط جوي مناسب باشد كه به محض مناسب شدن عمليات آسفالت آغاز مي شود.

* راه دسترسي، دليل ركود 7 ساله مجموعه ورزشي
رئيس اداره كار، تعاون و رفاه اجتماعي فاروج گفت: اگر شهرداري راه دسترسي سوله كارگران را با تفاهم با مالكان قطعي كند، روند تكميل و بهره برداري از طرح شتاب مي گيرد.
غلامرضا گلي در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: پايان كار مجموعه ورزشي از شهرداري دريافت و با استفاده از راه موقت، انشعاب گاز و تيرگذاري برق انجام شده و در مرحله آزادسازي اعتبار براي تكميل طرح هستيم.
وي با بيان اينكه ساختمان اين مجموعه افزون بر 80 درصد پيشرفت دارد، افزود: انشعابات داخلي و سيم كشي ها انجام شده و اكنون تنها حصاركشي و كفپوش سالن باقي مانده است.
گلي گفت: در سال 96 تنها 500 ميليون ريال براي انشعابات اين طرح هزينه شد و مابقي نياز اعتباري طرح توسط وزارتخانه و يا سازمان مديريت تامين خواهد شد.

* كمك 4.5 ميليارد ريالي وزير كار براي تكميل ورزشگاه
مديركل تعاون، كار و رفاه اجتماعي خراسان شمالي از اختصاص چهار ميليارد و 500 ميليون ريال اعتبار براي تكميل مجموعه ورزشي كارگران شهرستان فاروج خبر داد.
حسن نوري اظهار داشت: اين اعتبار در نشست اخير استاندار خراسان شمالي با وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي، منظور شده است.
وي با اشاره به قول وزير براي پيگيري، مساعدت و حل مشكلات دستگاه هاي عضو شوراي هماهنگي تعاون، كار و رفاه اجتماعي خراسان شمالي، گفت: نخستين دستاورد اين نشست مشترك، اختصاص 4.5 ميليارد ريال براي مجموعه ورزشي، فرهنگي كارگران فاروج بود.
مجموعه ورزشي كارگران فاروج از مصوبات سفر دولت دهم بود كه در سال 90 كلنگ زني شد.
اين طرح در زميني به مساحت 12 هزار مترمربع در حال ساخت است كه علاوه بر سالن سرپوشيده چند منظوره 2 هزار نفري، داراي امكانات و تجهيزات كامل، سالن ورزش‌هاي رزمي و ساختمان هيأت‌هاي ورزشي خواهد بود.
اين طرح در زمان كلنگ زني داراي پنج ميليارد و 200 ميليون ريال اعتبار مصوب بود كه از اين مبلغ چهار ميليارد ريال ملي و 1.2 ميليارد ريال نيز از اعتبارات استاني پيش بيني شده بود.
بهره برداري از اين طرح با توجه به ساخت آن در بين باغها و سرگردان بودن انجام انشعابات اين طرح در كش و قوس هاي وظايف بين دستگاهي سال هاست كه به تاخير افتاده است.
اين در حالي است كه در شوراي مسكن اسفندماه سال 93، تعيين تكليف راه دسترسي اين مجموعه ورزشي مصوب شده بود و اداره كل كار، تعاون و رفاه اجتماعي خراسان شمالي، تخصيص اعتبار آن را مشروط به تعيين تكليف راه دسترسي كرده بود.
ساخت اين طرح در نقطه اي كه در محدوده خدمات شهري نبود و كاربري لازم در اين خصوص را هم نداشت صورت گرفته و همين امر مشكلات زيادي را براي آن رقم زد.
در آن زمان مسئولان فاروج، تنها به انگيزه برگشت نخوردن اعتبار، مشكل كاربري زمين اين مجموعه را برطرف كرده و اين نقطه را وارد محدوده شهري كردند.
شهرستان 50 هزار نفري فاروج در 90 كيلومتري شرق بجنورد واقع است.
7187/5132