تدوین برنامه عملیاتی برای تحقق رهنمودهای رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب

تهران- ایرنا- رییس فراكسیون جوانان مجلس گفت: امید رهبر معظم انقلاب در بیانیه مهم گام دوم انقلاب به جوانان است در این راستا فراكسیون برای تحقق منویات رهبری از مركز پژوهش های مجلس شورای اسلامی تقاضا كرده تا برنامه های عملیاتی برای تحقق رهنمودهای رهبری را تدوین كند.

به گزارش ایرنا از خانه ملت، سیدفرید موسوی با اشاره به بیانیه مقام معظم رهبری درباره 'گام دوم انقلاب' و نقش و وظایف جوانان در راهبری انقلاب، افزود: اصولا جوانگرایی مدیریتی در شرایط فعلی كشور یك شعار لوكس نیست، بلكه الزامِ گذار به توسعه است.
رییس فراكسیون جوانان مجلس شورای اسلامی، اضافه كرد: در حال حاضر نوبت جوانان است تا مسئولیت ها را بر شانه‌های خود بگیرند و با درس گرفتن از تجربه‌های گذشته، نگاه مدیریتی و روحیه خلاق خود را در سطوح مختلف به كار بندند.
وی با اشاره به اینكه همواره از مسئولان درخواست شده به جوانان اطمینان كنند، ادامه داد: مدیران نسل‌های اول انقلاب باید جای خود را به جوان تر‌ها دهند تا فكر نو و نشاط جوانی در تركیب با تجربه نسل قبل، توسعه ایران را پیش برد.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: اصولا جوانگرایی مدیریتی در شرایط فعلی كشور یك شعار لوكس نیست، بلكه الزامِ گذار به توسعه است، لذا اگر از حركت به سمت توسعه كشور حرف می‌زنیم، باید الزامات آن را هم بپذیریم كه یكی از پایه‌ای ترین این الزامات، بهره گرفتن از ظرفیت‌های مدیریتی جوان در سطوح مختلف است.
وی با بیان اینكه نمی‌شود شعار توسعه داد اما وقتی به بایدهای اولیه برنامه‌ریزی‌های توسعه‌ای می‌رسیم، در برابر آنها مقاومت كرد و به صندلی‌ها چسبید، افزود: وضعیت فعلی كشور حاصل همین نگرش‌‌هاست و اگر تحولی باید صورت بگیرد، همانطور كه مقام معظم رهبری بر آن تاكید كردند نیل به این تحول از مسیر اعتماد به مدیریت جوانان می‌گذرد.
رییس فراكسیون جوانان مجلس شورای اسلامی، تصریح كرد: برنامه فراكسیون جوانان در سال آینده، در تحقق جوانگرایی و تزریق توان مدیریتی جوانان به بدنه مدیریتی كشور استوار خواهد بود.
سیام*ا.ع*1535