۴ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۲۰:۰۲
کد خبر: 83219925
۰ نفر
فدراسیون بدن سازی جمهوری اسلامی ایران رتبه جهانی كسب كرد

بوشهر- ایرنا - رئیس فدراسیون بدن سازی و پرورش اندام گفت:این فدراسیون در رتبه بندی اخیر در بین 87 فدراسیون جهان به عنوان فدراسیون برتر انتخاب شد كه این نشان از رویكرد مثبت پیش گرفته شده از سوی فدراسیون بدن سازی و پرورش اندام ایران است.

به گزارش ایرنا، ناصر پور علی فرد روز شنبه در نشست مجمع انتخابات هیات بدن سازی و پرورش اندام استان بوشهر افزود:
باتوجه به جایگاه مطلوب رشته بدن سازی و پرورش اندام كشور در سطح دنیا اكنون دغدغه فدارسیون قهرمان شدن نیست بلكه دغدغه اصلی پاك سازی باشگاه ها از موادنیروزای غیراستاندرد همچنین سایر موارد مرتبط با توسعه كمی و كیفی باشگاه هاست.
وی یادآورشد:باشگاه های بدن سازی و پروش اندام امانت دار فرزندان مردم باشند و از تجویز مكمل ها و پروتئین های غیراستاندارد به آنان پرهیز كنند.
پورعلی فرد اظهارداشت:مربیان این باشگاه باید در تجویز مكمل ها و پروتئین ها دقت لازم را در استاندارد بودن آن داشته باشند زیرا در صورت تجویز مكمل های غیراستاندارد باشگاه های متخلف پلمپ می شوند.
رئیس فدراسیون بدن سازی و پرورش اندام گفت: مربیگری كار با دستگاه های ورزشی نیز در حیطه فدراسیون همگانی است و مربیان زیرمجوعه فدراسیون بدن سازی و پرورش اندام حق فعالیت در این زمینه را ندارند.
پورعلی فرد یادآورشد: شمار باشگاه های فعال در زمینه ورزش بدن سازی و پرورش اندام كشور 12 هزار و شمار ورزشكاران بیمه شده این رشته نیز 200 هزار نفر است.
مدیركل ورزش و جوانان استان بوشهر نیز گفت: نخستین خواسته از رئیس جدید هیات بدن سازی و پرورش اندام این استان ایجاد فضای صمیمیت در بین مجموعه است.
احمد بهروزیان فرد افزود: رویكرد حمایتی از باشگاه های فعال و همچنین قهرمان پرورش اندام و بدن سازی در استان بوشهر نیز باید بصورت عادلانه باشد.
وی یادآورشد: هر چند استان بوشهر از لحاظ زمانی فاصله زیادی تا مركز دارد ولی با این وجود انتظار حمایت ویژه فدراسیون از ظرفیت های موجود در استان بوشهر امری طبیعی است.
درانتخابات این دوره مجمع هیات بدن سازی و پرورش اندام استان بوشهر روح الله نصرتی برای مدت چهار سال انتخاب شد.
7212/6045