سامانه های مبارزه با قاچاق كالا تا پایان اسفند آماده می شود

تهران- ایرنا- وزیر كشور گفت: سامانه مبارزه با قاچاق كالا و ارز تا پایان اسفند آماده می شود و مرحله بعد اتصال این سامانه ها با یكدیگر است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر كشور عصر شنبه در حاشیه جلسه ستاد مركزی مبارزه با قاچاق كالا و ارز و ساماندهی سامانه های این ستاد، اظهار داشت: قانونگذار حدود 76 مورد تكلیف كرده كه بخش زیادی از این موارد سامانه های توزیع، تهیه و نظارتی كالا ها از مبدا تا مقصد و مسیر است.
وی ادامه داد: می‌توانیم اطمینان كامل دهیم كه امر مبارزه با قاچاق كالا، توزیع عادلانه و مناسب، قیمت گذاری و كنترل قیمت ها كاملا رعایت می شود و یك سال است كه شخصا این مسائل را پیگری می‌كنم. البته این تكلیف سال 92 ابلاغ شده است.
وزیر كشور با بیان اینكه سه جلسه ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز امسال برگزار شده است، گفت: همانطور كه قول دادیم تا آخر اسفند سامانه ها را آماده می كنیم و مرحله بعد اتصال سامانه ها به یكدیگر است.
رحمانی فضلی افزود: نتیجه گزارش سامانه ها را از دستگاه ها گرفتیم كه برخی دستگاه ها وظایف خود را انجام دادند، اما متاسفانه برخی از دستگاه ها هم نتوانستند انجام دهند؛ جمع بندی بر این شد كه ظرف 10 روز همه دستگاه هایی كه نتوانستند وظایف خود را انجام دهند، دلایل عدم انجام را برای ما گزارش كنند.
به گفته وی، این عدم انجام وظایف، یا خارج از اراده دستگاهی و یا داخل دستگاهی بوده است.
وزیركشور اظهارداشت: پس از دریافت گزارشات، حتما آنها را خدمت رئیس جمهوری ارائه خواهیم كرد. دستگاه هایی كه نتوانستند به دلایل خارج از اراده خودشان -كه شاید دلایل متعددی باشد - كار را به سرانجام برسانند، واقعا باید یك زمان بندی خاص و مشخصی داشته باشند و با جدیت این موضوع پیگیری شود تا همه موارد به نتیجه برسد.
رحمانی فضلی گفت: اگر بخواهیم به صورت سازماندهی شده متشكل و كارشناسی و برنامه ریزی شده به امر توزیع و تامین كالاها و نحوه ارائه آنها نظارت داشته باشیم تا مانع قاچاق شویم، بهترین و تنهاترین راه این است كه این سامانه ها فعال شود.
وزیر كشور ابراز امیدواری كرد با توجه به تاكیدات رئیس جمهوری و معاون اول ایشان روی این موضوع، به زمان بندی معقولی برای عملیاتی شدن برسیم.
به گزارش ایرنا، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر كشور، علی مویدی رئیس ستاد مركزی مبارزه با قاچاق كالا و ارز، قاضی ناصر سراج رئیس سازمان بازرسی كل كشور، محمد دهقانی نقندر نماینده مجلسو وعضو ناظر ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز، و عبدالمجید اجتهادی مدیركل پیشگیری و نظارت بر قاچاق كالا و ارز سازمان تعزیرات حكومتی در جلسه ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز در وزارت كشور حضور داشتند و در این نشست درباره ساماندهی سامانه های قاچاق كالا و ارز بحث و بررسی شد.
سیام**7329**1535