مشكلات هشت روستاي آستارا توسط مسئولان بررسي شد

آستارا - ايرنا - مسئولان آستارا در بررسي ميداني مشكلات روستاهاي چلوند، قره سو، كوته كومه، باش محله، شيري حياطي، خان حياطي، خليله سرا و ميه كومه بخش لوندويل اين شهرستان، براي رفع موانع برنامه ريزي و تصميم گيري كردند.

به گزارش خبرنگار ايرنا فرماندار آستارا روز شنبه در اين بازديدها بر اجراي طرح هاي هادي براي توسعه زيرساخت ها در روستاها با پيگيري بنياد مسكن و دستگاه هاي متولي تاكيد كرد.
حسن رستم زاد افزود: بسياري از روستاها در حوزه راه و آب شرب مشكل دارند و زيرسازي و تسطيح مسيرهاي خاكي و به روزرساني سيستم آبرساني، در دستور كار اداره هاي مربوطه قرار گيرد.
وي گفت: روستاي كوته كومه لوندويل در مسير بلندترين آبشار، مورد توجه گردشگران است و بايد اجراي طرح هاي بوم گردي و تامين راه مناسب آن مورد توجه قرار گيرد.
وي بيان كرد: برخي روستاها نظير ميه كومه از نبود روشنايي رنج مي برند و اداره هاي برق و منابع طبيعي با در نظر گرفتن قوانين، به نصب تيربرق و راه اندازي سيستم روشنايي اقدام كنند.
رستم زاد گفت: برخي مشكلات در سطح كلان پيگيري مي شود و خوشبختانه مسئولان كشوري قول هاي مساعدي داده اند و تا پايان امسال، از تمام روستاها به صورت ميداني بازديد خواهد شد.
فرماندار آستارا ادامه داد: براي جلوگيري از مهاجرت روستائيان بايد واحدهاي توليدي و فضاهاي ورزشي ايجاد شود و ساخت سالن و خانه هاي ورزش در تعدادي از روستاهاي بخش لوندويل پيگيري مي شود.
احمد قديمي بخشدار لوندويل هم بيان كرد: اين بخش با دو دهستان داراي 23 هزار و 300 نفر جمعيت است و با اختصاص اعتبار و پرداخت بدهي دهياري ها، زمينه عمران بيشتر روستاها فراهم خواهد شد.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در بخش هاي مركزي و لوندويل و 62 روستا در غرب استان گيلان واقع است.
7105 / 7124/2007