قند و فشار خون صدها نفر در آستارا سنجش شد

آستارا - ايرنا - طرح پايش سلامت مردان با سنجش قند و فشار خون و تناسب اندام 40 نفر از كاركنان شبكه بهداشت و درمان و تعدادي از روستائيان در آستارا اجرا شد.

به گزارش خبرنگار ايرنا مدير شبكه بهداشت و درمان آستارا روز شنبه در خصوص اجراي اين طرح در اين اداره و خانه هاي بهداشت چند روستا گفت: برنامه هاي هفته ملي سلامت مردان با هدف حساسيت اين قشر به سلامت، ترويج فرهنگ پيشگيري، تشخيص بيماري هاي بدون علامت، افزايش دسترسي به اطلاعات سلامتي از طريق رسانه ها و گسترش همكاري درون و برون بخشي حوزه سلامت اجرا مي شود.
دكتر نظام عباسي افزود: مردان بيش از زنان در معرض خطرهاي محيطي و شغلي هستند و اين هفته، فرصت مناسب تبيين نقش كليدي مردان در تندرستي خانواده و پرداختن به اولويت هاي سلامت آنهاست.
وي بيان كرد: تغذيه سالم، ورزش، مصرف مواد غذايي مناسب و پرهيز از غذاهاي آماده از ابتلاي انسان به بيماري ها جلوگيري و ورزش نكردن، زمينه فشار خون، پوكي استخوان و چربي خون را مهيا مي كند.
همچنين به مناسبت هفته ملي سلامت مردان، مسابقه طناب كشي 20 نفر از كاركنان شبكه بهداشت و درمان آستارا در قالب دو تيم الف و ب در محوطه شبكه برگزار و تيم ب پيروز شد.
اول تا هفتم اسفند هفته سلامت مردان است.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان قرار دارد.
7105 / 7124/2007