دو واحد توليدي راكد در شهرك صنعتي آستارا فعال شد

آستارا - ايرنا - معاون برنامه ريزي و امور عمراني فرماندار آستارا از فعال شدن دو واحد راكد و صدور مجوز به دو واحد توليدي ديگر در شهرك صنعتي اين شهرستان خبر داد.

كامبيز لقماني مقدم روز شنبه به خبرنگار ايرنا گفت: واحدهاي صنعتي توليد صنايع چوب و سلولزي و نايلون هاي بسته بندي كالا با حدود 10 نفر اشتغالزايي در شهرك صنعتي آستارا به دليل برخي مشكلات، از سال 93 راكد بودند و از بهمن ماه امسال با واگذاري استيجاري به مجريان جديد، فعاليت خود را آغاز كردند.
وي ادامه داد: مجوز راه اندازي واحد توليد هود، سينك و اجاق روميزي و واحد توليد كيك و كلوچه نيز از سوي مراجع مربوطه صادر شده و توليد سينك و هود از سال آينده با 15 تا 20 نفر اشتغالزايي، نخست با مونتاژ قطعات و سپس با عرضه كامل محصول، كار خود را آغاز خواهد كرد.
وي بيان كرد: واحد توليد كيك و كلوچه نيز با 15 نفر اشتغالزايي از سال آينده فعال خواهد شد و مجري آن، با بكارگيري افراد تحت پوشش كميته امداد امام (ره) در خط توليد، از مزاياي توافقنامه شهرك هاي صنعتي و كميته امداد نظير پرداخت حق بيمه كارگران از ناحيه كميته امداد بهره مند شده است.
شهرك صنعتي آستارا از سال 1380 تاسيس شده و از 34 مجوز صادره براي راه اندازي واحدهاي توليدي و صنعتي در آن، 19 واحد فعال است.
شهرستان مرزي بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان واقع شده است.
7124/2007