۴ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۴:۴۵
کد خبر: 83219511
۰ نفر
شش ماهیگیر در جنوب عراق بدست داعش كشته شدند

بغداد – ایرنا – گروه تروریستی داعش در جنایتی تازه شش ماهیگیر از اهالی استان نجف را در دریاچه «الثرثار» از توابع استان الانبار (شمال استان نجف) به قتل رساند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، رسانه های عراقی اعلام كردند كه بیمارستان نجف اشرف امروز شنبه اعلام كرد كه جسد شش صیاد ماهی اهل استان نجف را كه به دست گروه تروریستی داعش به قتل رسیده اند، تحویل گرفته است.
«مازن جبار كاظم» رییس این بیمارستان گفته است كه گروه تروریستی داعش این افراد را در نزدیكی دریاچه الثرثار در شمال استان الانبار دستگیر و به قتل رسانده اند.
در طول روزهای اخیر هسته های پراكنده داعش در استان الانبار دست به عملیات آدم ربایی و قتل شهروندان عادی زده كه به گفته كارشناسان امنیتی، هدف آن نشان دادن زنده بودن این گروه تروریستی است.
گروه تروریستی داعش هفته گذشته نیز تعدادی 12 تن از اهالی بومی را در منطقه «النخیب» در جنوب استان الانبار (نزدیك كربلا) حین جمع آوری نوعی قارچ صحرایی (الكما = چمه) ربودند و شش تن از آنان را به قتل رساندند.
سرنوشت بقیه افراد هنوز نامعلوم است.
پیش از این حادثه، نیز هشت تن از نیروهای الحشد الشعبی وابسته به گروه «سرایا السلام» (مقتدا صدر) در شهر سامراء ازتوابع استان صلاح الدین در شرق استان الانبار، براثر برخورد با یك بمب كارگذاشته شده توسط داعش،
تعدادی از رهبران سیاسی و نمایندگان پارلمان عراق، حوادث اخیر آدم ربایی و ترور و كشتار را توسط هسته های پراكنده داعش در الانبار و حومه آن، مرتبط با سیاست های مشكوك امریكا در عراق برای احیای مجدد این گروه تروریستی دانسته اند.
این جنایت ها در برهه ای انجام شده است كه نیروهای كرد سوریه دمكراتیك (قسد) تحت حمایت نیروهای آمریكایی پنجشنبه گذشته در اقدامی كه برای بسیاری از رسانه های جهان شگفت آور بود، 150 سركرده داعشی تبعه عراق را تحویل نیروهای ارتش عراق داد.
نیروهای قسد مدعی شدند كه این عناصر داعشی به صورت داطلبانه خود را در آخرین منطقه تحت تصرف داعش در شرق سوریه، تسلیم كرده اند و با همكاری نیروهای آمریكایی آن را تحویل عراق داده اند.
فعالیت مجدد هسته های پراكنده داعش در استان الانبار و همزمان تسلیم این تعداد بزرگ از عناصر داعش به دولت عراق، در كنار تلاش های جدی پارلمان عراق برای تصویب لایحه قانونی اخراج نیروهای آمریكایی، این نگرانی جدی را ایجاد كرده است كه واشنگتن طرح مجددی برای احیای این گروه تروریستی دارد تا حضور خود را در خاك عراق توجیه كند.
برخی گزارش های خبری حاكیست كه آمریكا به دنبال سقوط الانبار به دست داعش است تا سناریوی هجوم داعش به عراق در سال 2014 را بار دیگر تكرار كند.
خاورم *4*353*380*