دستاوردهاي انقلاب اسلامي ارزشمند و نيازمند صيانت است

مراغه- ايرنا- عضو خبرگان رهبري و امام جمعه مراغه با تاكيد بر لزوم تبيين ارزش هاي انقلابي و اسلامي گفت: با وجود مشكلات اقتصادي، دستاوردهاي انقلاب اسلامي ارزشمند بوده و نيازمند صيانت است.

به گزارش ايرنا، آيت الله محمدتقي پورمحمدي در خطبه هاي نمازجمعه مراغه اظهار داشت: اگر در هشت سال دفاع مقدس، وجبي از خاك ميهن اسلامي در دست دشمن باقي نمانده، همه به بركت وجود انقلاب اسلامي، ايثارگري هاي ملت، خون شهدا و رهبري است.
وي ادامه داد: پيشرفت هاي كنوني و عمران و آباداني شهرها و روستاها در كنار استقلال واقعي كشورمان دستاوردهاي بزرگ انقلاب اسلامي است.
وي اضافه كرد: اكنون نيز وظيفه آحاد مردم و مسئولان، معلمان، دانشگاهيان و روحانيت تبيين دستاوردهاي چهل ساله انقلاب اسلامي و خدمات آن براي جامعه و ملت بزرگ ايران است.
خطيب جمعه مراغه با اشاره به فرازهايي از سخنان رهبر انقلاب در جمع مردم آذربايجان به مناسبت سالروز قيام 29 بهمن گفت: رهنمودهاي رهبري در زمينه لزوم ايستادگي در برابر توطئه هاي دشمنان بايد مورد توجه آحاد مردم و مسئولان قرار گيرد.
آيت الله پورمحمدي افزود: مردم آذربايجان و تبريز در 29 بهمن سال 56 با حركت عظيم خود ستون فقرات رژيم طاغوت را شكستند و پايه گذار پيروزي انقلاب شكوهمند اسلامي شدند.
وي با اشاره به سالروز ميلاد باسعادت حضرت زهرا (س) ادامه داد: آن حضرت الگويي بزرگ براي دختران، بانوان و خانواده ها در جامعه اسلامي بوده و بايد ايستادگي، ولايت مداري، ايثار و فداكاري را از مكتب ايشان بياموزند.
وي با انتقاد از وضعيت حجاب در جامعه اضافه كرد: پوشش برخي دختران و زنان در معابر عمومي و مجالس زيبنده جامعه اسلامي نبوده و بايد آحاد جامعه حضرت زهرا (س) را الگوي حجاب و عفاف قرار دهند.
شهرستان مراغه با حدود 263 هزار نفر جمعيت در 127 كيلومتري تبريز، مركز آذربايجان شرقي واقع است.
/3071/7487