۳ اسفند ۱۳۹۷، ۱۴:۵۴
کد خبر: 83218516
T T
۰ نفر

جهرم، فاتح رقابت های گلبال برتر مردان كشور شد

۳ اسفند ۱۳۹۷، ۱۴:۵۴
کد خبر: 83218516
جهرم، فاتح رقابت های گلبال برتر مردان كشور شد

شیراز- ایرنا- تیم شهرستان جهرم از توابع استان فارس فاتح پازدهمین دوره رقابت های گلبال برتر مردان كشور شد.

به گزارش ایرنا، در این رقابت ها كه جمعه در سالن ولایت شیراز پایان یافت، تیم هیات نابینایان جهرم با 33 امتیاز در مجموع دور رفت و برگشت بر سكوی قهرمانی ایستاد.
همچنین تیم شهید هرندی تهران با 29 امتیاز نایب قهرمان شد، تیم اندیشه زرین اردبیل با 28 امتیاز سكوی سوم را به خود اختصاص داد و تیم های كیهان بُد تهران، بهزیستی اصفهان، جهان فولاد سیرجان، بهزیستی گلستان و ابا بصیر اصفهان به ترتیب چهارم تا هشتم شدند.
درمجموع این دیدارها،820 گل ردوبدل شد، تیم اندیشه زرین اردبیل با 133 گل زده عنوان بهترین خط حمله را به خود اختصاص داد، تیم شهید هرندی تهران با 65 گل خورده بهترین خط دفاع را از آن خود كرد و خلیل شهریار نسب از جهان فولاد سیرجان با 55 گل زده عنوان آقای گل این بازی ها را كسب كرد.
یاسر كلوانی، نعمت الله سرافراز، یوسف رحمانیان، امید رحمانیان، مصطفی شهبازی و سجاد دهقان با مربیگری محمد كرم كولیوند اعضای تیم گلبال جهرم فاتح این دیدار ها را تشكیل می دادند.

** مسئولان اداره كل ورزش و جوانان فارس در سالن بازی ها حضور نداشتند
در مراسم پایانی این رقابت ها كه با اهدای جام قهرمانی و مدال ورزشكاران با حضور نایب رئیس فدراسیون و اعضای هیات ورزش های نابینایان فارس برگزارشد، به رغم دعوت قبلی هیچ كدام از مسئولان اداره كل ورزش و جوانان در سالن محل برگزاری بازی ها حضور نیافتند.
نبودن این مسئولان ،دلخوری ورزشكاران به ویژه بازیكنان تیم جهرم را به دنبال داشت و آنها بر این باور بودند كه حداقل برای گرفتن عكس با جام قهرمانی در سالن حضور می یافتند.
تیم های جهرم، كیهان بُد تهران، اندیشه زرین اردبیل، شهید هرندی تهران، بهزیستی اصفهان، ابابصیر اصفهان، جهان فولاد سیرجان و بهزیستی گلستان، هشت تیم شركت كننده در این رقابت ها بودند كه به صورت رفت و برگشت با هم بازی كردند.
گلبال رشته ای كه در آن بازیكنان هر دو تیم كه هر تیم سه نفر است در جلو دروازه ای با طول 9 متر در حالی كه چشم های خود را با ماسك بسته اند ، یك نفر اقدام به پرتاب توپ با دست می كند.
بازیكنان حریف با صدای زنگ توپی كه به سمت دروازه آنها می اید بر اساس صوت توپ به سمت آن می روند و از گل شدن توپ به دروازه جلوگیری می كنند و در صورت عدم تشخیص توپ ، توپ وارد دروازه شده و گل محسوب می شود.
طول زمین گلبال ۱۹ متر در ۹ متر (۱۹٫۷ در ۹٫۸ یارد) است و وزن توپ گلبال هم یك كیلو و 250 گرم است كه دارای هشت سوراخ است كه موقعِ حركت صدا می‌دهد. قطر توپ ۷۵ سانتی‌متر است.
7368 / 1876

سرخط اخبار استان‌ها