بيانيه گام دوم رهبر انقلاب پاسداري از ارزش هاي اسلامي است

تهران – ايرنا- امام جمعه موقت ورامين گفت: بيانيه گام دوم رهبر انقلاب پاسداري از ارزش هاي اسلامي است كه بايد به درستي تبليغ و ابعاد مختلف آن تبيين شود.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام سيد محسن محمودي در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه ورامين اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامي در بيانيه مهم خويش خطاب به ملت به ويژه جوانان ايران اسلامي ، گام دوم انقلاب را براي دستيابي به آرمان بزرگ ايجاد تمدن نوين اسلامي تبيين كردند كه همگان وظيفه دارند اين مطالب را تبيين و آن را تبليغ كنند.
وي اظهار داشت: رهبر انقلاب در اين بيانيه حدود 40 بار جوانان را مورد خطاب قرار داده اند، آينده سازان ايران اسلامي و تشكل هاي انقلاب موظفند تا با درك صحيح از اوضاع كشور، با چنگ و دندان از اين بيانيه پاسداري كرده و پس از تحليل درست ، آن را تبليغ و مطالبه كنند.
وي تصريح كرد: تجربه گذشته و موارد مشابه از اين دست نشان داده كه برخي از دستگاه ها پس از مدتي انگيزه پيگيري آن را از دست مي دهند.
رئيس شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي استان تهران با اشاره به حضور با صلابت مردم در چهل سال از عمر با شكوه انقلاب اسلامي و برداشتن گام اول گفت: مردم و مسئولان موظفند تا گام دوم انقلاب را نيز با اقتدار بردارند تا نظام با وجود تلاش هاي دشمنان به مسير رو به رشد خود ادامه دهد.
وي با تبريك فرارسيدن سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) گفت: امروز جامعه از شخصيت اين بانوي بزرگ غافل شده و زنان مسلمان از سيره آن حضرت فاصله گرفته است، حضرت زهرا(س) به عنوان همسري شايسته و مادري نمونه بايد الگوي زنان قرار گيرد.
محمودي تأكيد كرد: اگر دختران و زنان ايران اسلامي از سيره حضرت زهرا(س) فاصله گرفته و به فرهنگ غربي نزديك شوند، زن به همان موجود بي ارزشي كه از آن به عنوان كالا استفاده مي كنند تبديل مي شود.
وي تصريح كرد: ترويج مدگرايي و خودآرايي براي تبديل زن شيعه ايراني به بازار مصرف لوازم آرايش شركت هاي غربي و صهيونيستي، توطئه اي از سوي استكبار براي به هلاكت كشيدن او در جامعه صورت گرفته است.

**سه عامل ايمان، انگيزه ملت و رهبري امام باعث پيروزي انقلاب شد
امام جمعه خيرآباد نيز در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته اين بخش از شهرستان ورامين اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در بيانيه عنوان گام دوم، به اين نكته اشاره كردند كه اگر انقلاب اسلامي ما توانست بر شرق و غرب غلبه كرده و حكومت فاسد پهلوي را سرنگون كند به اين خاطر بود كه از قدرت ايمان برخوردار بود، انگيزه ديني داشت و از رهبري آسماني امام راحل (ره) برخوردار بود.
حجت الاسلام جعفر طزري افزود: امروز نيز اگر مي‌خواهيم گام دوم را با قدرت برداريم بايد اين سه عامل را تقويت كنيم چرا كه دشمن همواره در صدد ضربه زدن به اين سه عامل است.
وي تصريح كرد: دشمنان قسم خورده نظام تلاش دارند تا از طريق شايعات، فضاي مجازي، ماهواره و بلندگوهاي اجانب ايمان مردم را هدف قرار دهند، اگر دشمن بتواند انگيزه مردم را از سلب كند در ضربه زدن به نظام موفق مي شود.
تهرام/7254//1348