فرماندار: كسب و كار قانوني در آستارا حمايت مي شود

آستارا - ايرنا - فرماندار آستارا گفت: كسب و كارهاي قانوني در بازار اين شهرستان با هدف رونق اقتصادي و توليد ملي و با ارائه تسهيلات ارزان قيمت حمايت مي شود. حمايت مي شود.

به گزارش خبرنگار ايرنا حسن رستم زاد شامگاه پنجشنبه در ديدار با كسبه بازار ساحلي آستارا در حسينيه آن افزود: بازاريان در دوران دفاع مقدس با پاسداري از ارزش ها و آرمان هاي نظام اسلامي و امروز در مقابله با جنگ اقتصادي دشمن، گام هاي بلندي را برداشته اند.
وي اضافه كرد: مشكلات اقتصادي در كشور با برنامه ريزي مسئولان و صبر و همراهي مردم برطرف مي شود و بازاريان در اين خصوص نقش مهمي دارند.
فرماندار آستارا گفت: پديده شوم قاچاق معضل ملي است و در صورت مقابله نكردن، مضرات آن دامن توليدكننده و مصرف كننده را خواهد گرفت.
فرمانده سپاه آستارا هم گفت: بازاريان به عنوان خادمان اقتصاد در انقلاب اسلامي نقش درخشان خود را ايفا كرده اند و در هشت سال دفاع مقدس و تحريم هاي ظالمانه نيز، نقش كليدي اصناف در تامين مايحتاج مردم بر كسي پوشيده نيست.
سرهنگ پاسدار جهانبخش آرمان افزود: بازاريان و اصناف بايد با رعايت الگوي مصرف و توصيه به خريد و مصرف كالاي ايراني، در رونق توليد داخلي و تحقق اقتصادمقاومتي نقش مهمي ايفا كنند.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در غرب استان گيلان واقع و با حدود پنج هزار واحد تجاري كه اغلب در بازار ساحلي آن متمركز شده، همه ساله پذيراي ميليون ها گردشگر داخلي و خارجي است.
7105 / 7124/2007