آستارا به شعبه اداره فروش اموال تمليكي نياز دارد

آستارا - ايرنا - معاون امور سياسي، امنيتي و اجتماعي فرماندار آستارا گفت: اين شهرستان براي تعيين تكليف كالاهاي قاچاق مكشوفه موجود در انبارها، به شعبه اداره جمع آوري و فروش اموال تمليكي نياز دارد.

سامان ساسانيان روز جمعه در مصاحبه با خبرنگار ايرنا افزود: با توجه به فاصله آستارا تا اداره جمع آوري و فروش اموال تمليكي مركز استان گيلان و حجم بالاي كالاهاي قاچاق مكشوفه و انبار شده در برخي ادارات اين شهرستان، راه اندازي شعبه اداره اموال تمليكي يا ساخت و اجاره يك انبار بزرگ در آستارا ضروري است.
وي اظهار كرد: فرمانداري در اين راستا مكاتبات لازم را انجام مي دهد تا بدون ايجاد بار مالي به دولت، نسبت به استقرار شعبه اداره ياد شده يا تامين انبار مناسب اقدام شود.
وي از دستگاه هاي كاشف كالاهاي قاچاق نيز خواست، براي جلوگيري از متضرر شدن صاحبان كالاهاي مشكوك به قاچاق، نسبت به استعلام و اخذ تاييديه از مراجع ذيصلاح و در صورت احراز قاچاق، براي طي مراحل قانوني اقدام كنند.
گمركات زميني، دريايي و ريلي و محور هاي آستارا به اردبيل و تالش، مبادي ورودي شهرستان آستارا از خارج و داخل كشور هستند و با تلاش نيروهاي نظامي، انتظامي و مرزباني كالاهاي قاچاق در مبادي ورودي كشف و در دستگاه هاي ذيربط انبار مي شود.
شهرستان مرزي بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان واقع شده و از مبادي مهم صادرات و واردات كشور است.
7124/2007