انعقاد تفاهم‌نامه همكاری میان پژوهشگاه علوم ورزشی و هوافضا

تهران- ایرنا- تفاهم‌نامه پژوهشگاه علوم ورزشی و پژوهشگاه هوافضا به ‌منظور تقویت همكاری‌های علمی، پژوهشی و آموزشی و بهره‌گیری از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های دو مركز منعقد شد.

به گزارش روز جمعه گروه علمی ایرنا از روابط عمومی پژوهشگاه علوم ورزشی، به‌منظور انجام همكاری‌های علمی - پژوهشی و آموزشی و بهره‌گیری از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های دو مركز تفاهم‌نامه همكاری مشترك میان «علی شریف نژاد» سرپرست پژوهشگاه علوم ورزشی و «فتح‌الله امی» رئیس پژوهشگاه هوافضا به امضا رسید.
ارائه مشاوره علمی، تحقیقاتی و اجرایی متقابل، حمایت از پایان‌نامه‌های دانشجویان تحصیلات تكمیلی مرتبط با طرح‌ها و پروژه‌های جاری پژوهشگاه، مشاركت در طرح آمادگی جسمانی فضانوردان و همكاری در برگزاری كنفرانس‌ها از عمده ترین اهداف این تفاهم نامه است.
همچنین برگزاری دوره‌های آموزشی و كارگاه‌ها، فراهم كردن امكان استفاده از آزمایشگاه‌ها و تجهیزات موجود برای محققان دو مركز، ارائه خدمات مشاوره ورزشی و راه‌اندازی اتاق تندرستی پایش سلامت و همكاری با گروه فیزیولوژی هوافضا در زمینهٔ های مشترك و همكاری در تجاری‌سازی دستاوردهای پژوهشی طرفین از دیگر اهداف این تفاهم‌نامه همكاری عنوان شده است.
در مراسم امضای این تفاهم‌نامه، مقرر شد دو طرف برای اجرایی كردن موضوعات تفاهم‌نامه كمیته مشتركی با حضور نمایندگان دو پژوهشگاه تشكیل و روند انجام كار بررسی شود.
علمی*9294* 1055