راه یاب ملل مریوان گام اول مرحله نیمه نهایی را محكم برداشت

سنندج - ایرنا - تیم راه یاب ملل مریوان با برتری قاطع مقابل تیم شهداب یزد، گام اول صعود مرحله نیمه نهایی و صعود به لیگ برتر والیبال باشگاه های كشور را با موفقیت برداشت.

به گزارش خبرنگار ایرنا، بازی رفت مرحله نیمه نهایی مسابقات والیبال لیگ دسته یك قهرمانی باشگاه های كشور ساعت 16 پنجشنبه با دیدار تیم های راه یاب ملل مریوان و شهداب یزد برگزار شد.
این مسابقه در سالن 1200 نفری زاگرس مریوان و با حضور پرشور تماشاگران این شهر برگزار شد، شاگردان آرش صادقیانی در تیم راه یاب ملل مریوان با اقتدار و با نتیجه سه بر یك موفق به شكست حریف یزدی خود شدند.
تیم راه یاب ملل مریوان با این پیروزی گام نخست مرحله نیمه نهایی را با اقتدار پشت سر گذاشت و در صورت پیروزی در بازی برگشت به لیگ برتر مسابقات والیبال قهرمانی كشور صعود می كند.
تیم راه یاب ملل مریوان در این بازی ست های اول، سوم و چهارم را به ترتیب با نتایج 25 بر 22، 25 بر 22 و 26 بر 24 به نفع خود به پایان رساند و تنها در ست دوم و با نتیجه 25 بر 23 مغلوب حریف خود شد.
به گزارش ایرنا، تیم های شهداب یزد، راه یاب ملل مریوان، سپاهان اصفهان و صنایع اردكان با پیروزی در مسابقه دوم پلی اف مقابل حریفان خود به مرحله نیمه نهایی رقابت های لیگ دسته یك صعود كردند و اینك به صورت رفت و برگشت با هم به رقابت خواهند پرداخت.
بازی فینال و رده بندی مسابقات والیبال لیگ دسته یك باشگاه های كشور در خانه والیبال تهران و به صورت متمركز برگزار خواهد شد.
لیگ دسته یك قهرمانی والیبال باشگاه های كشور در چهار گروه به‌ صورت دوره‌ای و رفت ‌و برگشت برگزار شد و تیم های اول و دوم به مرحله دوم صعود كردند.
در گروه یك تیم های میلاد نور رامسر، نماینده نور، شهروند نكا، توپكا بابلسر و ژلانو آق قلا و در گروه دوم نیز تیم های افق قم، مقاومت تهران بزرگ، شهدای رامسر، شهرداری كرج و ملوان حضور داشتند.
در گروه سوم، تیم های نماینده اراك، راهیاب ملل مریوان، نماینده اصفهان، كاشی كاژه كرمانشاه، شهرداری قزوین و مقاومت مهاباد و در گروه چهارم نیز تیم های شهداب یزد، صنایع یزد، خاتم جوان اردكان، لاستیك بارز كرمان و مرزداران سیستان و بلوچستان هم‌ گروه بودند.
تیم های اول تا چهارم گروه‌های یك و دو و گروه‌های سه و چهار به ‌صورت ضربدری با یكدیگر رقابت كرده و در نهایت چهار تیم برتر به مرحله نهایی صعود كردند كه به صورت دوره ای با هم مسابقه می دهند و در نهایت 2 تیم راهی لیگ برتر باشگاه‌های كشور در فصل آینده (1398) خواهند شد.
باشگاه راه یاب ملل اكنون از 2 تیم والیبال و یك تیم فوتبال بانوان حمایت می كند كه تیم های والیبال در لیگ دسته یك و تیم فوتبال بانوان در لیگ برتر حضور دارند.
7354 / 3034