معاون وزارت جهاد كشاورزی از بخشی مراتع ندوشن بازدید كرد

یزد - ایرنا - معاون وزارت جهاد كشاورزی روز پنجشنبه در سفر به شهرستان میبد از تعدادی طرح های مرتعداری ندوشن بازدید كرد و در جریان مسایل و مشكلات دامداران این بخش قرار گرفت.

به گزارش ایرنا، در سفر خلیل آقایی به بخش ندوشن، تصمیمات خوبی در بخش مرتع و آبخیزداری و رفع مشكلات دامداران ندوشن گرفته شد.
تامین علوفه مورد نیاز برای تغذیه دام های منطقه، پرداخت تسهیلات بانكی به دامداران، اختصاص اعتبار لازم برای برای احیای مراتع، لزوم تیغ زنی و بهبود وضعیت جاده های بین مرتعی از مهمترین تصمیماتی بود كه با حضور رئیس سازمان جنگل های و مراتع در ندوشن اتخاذ شد.
به گفته « سید بهروز موسوی ندوشن» بخشدار ندوشن ، رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری در این سفر از چند طرح مرتعداری ندوشن بازدید كرد و برای رفع مشكل دامداران و جبران بخشی از خسارت ناشی از پدیده خشكسالی های پیاپی در این منطقه قول مساعد داد.
ندوشن با داشتن 380 هزار هكتار مراتع غنی و نیمه غنی، پوشش گیاهی 70 درصدی و 40 هزار راس دام، یكی از قطب های دامداری استان یزد به شمار می رود و بخشی از لبنیات استان یزد را تامین می كند.
خشكسالی‌های چند سال اخیر بر دامداری و دامپروری ندوشن تاثیر گذاشت؛ طوریكه تعداد دام های منطقه كاهش یافت و برخی دامداران مجبور شدند دام های خود را فروخته و به شغل های دیگری روی آورند.
بخش ندوشن با پنج هزار نفر جمعیت در 80 كیلومتری شمال غرب شهر یزد واقع است.
6198/ 2047/