كاهش سهميه آرد نانوايي هاي آزادپز آستارا اصلاح يافت

آستارا - ايرنا - معاون برنامه ريزي و امور عمراني فرماندار آستارا گفت: سهميه آرد نانوايان آزادپز كه به علت سوء استفاده برخي افراد سودجو كاهش يافته بود، با پيگيري فرمانداري و با توجه به موقعيت گردشگري اين شهرستان اصلاح شد.

كامبيز لقماني مقدم روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگار ايرنا افزود: سهميه ماهانه آرد هر نفر در آستارا حدود هفت كيلوگرم بود كه در روزهاي گذشته به علت سودجويي برخي افراد در ثبت سفارش نانوايي هاي آزادپز در سامانه آرد بر، به سه كيلوگرم كاهش يافته و كاهش ساعات پخت برخي نانوايي هاي را سبب شده بود.
وي اضافه كرد: مشكل برطرف شده و نانوايان از طريق سامانه الكترونيكي 'آرد بر' براي دريافت سهميه آرد نام نويسي كنند.
رئيس اداره صنعت، معدن و تجارت آستارا هم گفت: 240 نانوايي در اين شهرستان فعال كه 87 واحد آن آزادپز است و اين آمار با توجه به جمعيت شهرستان، بيش از متوسط كشوري است.
محسن آهني افزود: نظارت مشترك بازرسان اداره صنعت، معدن و تجارت و دستگاه هاي متولي بر واحدهاي صنفي و نانوايي ها افزايش يافته است.
شهرستان مرزي بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان و نوار مرزي جمهوري آذربايجان قرار دارد و مركز آن با ميزباني چند ميليون مسافر و تردد حدود 800 هزار گردشگر داخلي و خارجي در سال، يكي از 20 شهر گردشگرپذير ايران است.
7105 / 7124/2007