خيران به ساخت بقعه امام زادگان آستارا كمك كنند

آستارا - ايرنا - رئيس اداره اوقاف و امور خيريه آستارا از خيران خواست در عمليات نازك كاري داخل حرم امامزادگان اين شهرستان، در قالب طرح مودت مشاركت مالي كنند.

جمشيد مهدوي روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگار ايرنا افزود: عمليات نازك كاري، آينه كاري، گچ بري و آيه نويسي حرم در سطح يك هزار و 800 متر مربع و هزينه هر متر مربع، سه ميليون و 500 هزار ريال برآورد شده است.
وي اضافه كرد: روز گذشته يك خير از استان اردبيل در قالب طرح مودت 500 ميليون ريال كمك كرد و هفت ميليارد ريال براي نازك كاري نياز است.
وي بيان كرد: بازسازي ساختمان حرم با 35 ميليارد ريال هزينه تا به امروز حدود 70 درصد پيشرفت فيزيكي دارد و تكميل آن به بيش از 30 ميليارد ريال اعتبار نياز دارد و در صورت اتكا به منابع دولتي، بيش از 10 سال طول خواهد كشيد.
مهدوي ادامه داد: بازسازي حرم از سال 84 آغاز و اداره اوقاف و امور خيريه از حدود چهار سال پيش در آستارا داير و تاكنون براي درآمدزايي حرم، در محوطه آن واحدهاي تجاري و زائر سرا ساخته شده است.
رئيس اداره اوقاف و امور خيريه آستارا يادآور شد: حرم امامزادگان در كنار جاده آستارا - رشت با 150 خادم افتخاري، در مناسبت هاي ملي و مذهبي نظير اربعين حسيني مورد توجه مسافران و گردشگران است.
امامزادگان ابراهيم و قاسم از نوادگان امام موسي كاظم (ع) هستند و در سال 253 هجري قمري در راه ترويج اسلام به شهادت رسيده اند و حرم مطهر آنها در فاصله هفت كيلومتري آستارا، ملجا و ماواي عاشقان اهل بيت (ع) است.
شهرستان مرزي بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در غرب استان گيلان و در همسايگي جمهوري آذربايجان قرار دارد.
7105 / 7124/2007