6ميليون روستايي در دولت تدبير از شبكه آب سالم بهره مند شدند

كرمان - ايرنا- وزير نيرو گفت: در طول فعاليت دولت تدبير و اميد6ميليون نفر از جمعيت روستايي كشور از شبكه آب مطمئن، پايدار و سالم برخوردار شده اند كه دستاورد بزرگي است.

به گزارش ايرنا، رضا اردكانيان روز پنجشنبه در آئين كلنگ زني هشت مجتمع آبرساني روستايي با اعتبار 210 ميليارد ريال و نيز افتتاح پروژه آبرساني به 45 روستا در شهرستان عنبرآباد افزود: اميدواريم به زودي جشن سراسري پوشش شبكه آب را در كشور برگزار كنيم.
وي با اشاره به اين مطلب كه در عرصه آب و برق كارهاي بزرگي صورت گرفته است، ادامه داد: در طول پنج سال و نيم در كشور 150 هزار ميليارد تومان توسط بخش هاي دولتي، خصوصي و غير دولتي در صنعت برق سرمايه گذاري شده است.
وزير نيرو اظهارداشت: توسعه سرمايه گذاري ها در بخش هاي آب و برق در توسعه كشور نقش به سزايي دارد.
اردكانيان گفت: اميدواريم كه با تلاش مسئولان و همراهي مردم كشوري آبادتر و سرافرازتر براي نسل آينده رقم بزنيم.
وي در ادامه در جمع اصحاب رسانه نيز گفت: اميدواريم در استان كرمان و با همراهي استاندار اين استان، فعاليت همياران آب به نتايج بهتري منجر شود .
وزير نيرو همچنين تاكيد كرد: برا تامين آب از تمامي راه هاي معقول و قانوني در كشور استفاده مي كنيم.
به گزارش ايرنا، در اين آئين كلنگ احداث هشت مجتمع آبرساني روستائي با اعتبار 210 ميليارد ريال به زمين زده شد كه با بهره برداري از اين پروژه ها، 11 هزار و 200 نفر در 56 روستاي جنوب استان كرمان از مزاياي آن بهره مند مي شوند.
همچنين در اين آئين افتتاح همزمان طرح آبرساني به 45 روستا با جمعيت 13 هزار و 500 نفر و اعتبار 155 ميليارد ريال انجام شد.
وزير نيرو ضمن افتتاح 7 پروژه انتقال و فوق توزيع برق با اعتبار يك هزار و 780 ميليارد ريال و آغاز عمليات اجرايي 9 پروژه با اعتبار دو هزار و 530 ميليارد ريال، از نيروگاه سيكل تركيبي شوباد كهنوج نيز بازديد كرد.
7440/ 5054