تردد تريلي روزهاي تعطيل  در جاده فولاد - نيوك ممنوع شد

يزد - ايرنا - بخشدار ندوشن از توابع شهرستان ميبد گفت: به دنبال درخواست ها و گلايه هاي مردمي از تردد زياد تريلي ها در جاده فولاد – نيوك در محدوده اين منطقه، تردد وسايل نقليه سنگين در روزهاي تعطيل به خصوص پنجشنبه ها و جمعه ها در اين مسير ممنوع شد.

« سيد بهروز موسوي ندوشن» روز پنجشنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: در اين زمينه پيگيري هاي متعددي انجام و در نهايت طرح اعمال محدوديت هاي ترافيكي در اين جاده در شوراي تامين شهرستان مصوب شد كه در حد فاصل شركت فولاد آليازي ايران تا روستاي نيوك اجرا مي شود.
وي با بيان اينكه براي اجرا و اعمال اين محدوديت ها پليس راه و ماموران راهنمايي و رانندگي در جاده حضور خواهند داشت ، يادآور شد: جاده يادشده يكي از مسيرهاي حادثه خير استان يزد است كه روزانه شاهد رفت و آمد يك هزار و 100 دستگاه انواع وسايل نقيله هستيم كه اغلب آن تريلي حامل فراورده هاي معدني است.
بخشدار ندوشن در ادامه عرض كم و غير استاندارد بودن جاده را يادآور شد و گفت: اين امر و همچنين ترافيك بالاي تريلي در اين جاده، موجب بروز اتفاق هاي ناگوار و منجر به فوت در ساليان اخير شد و ساماندهي آن به يكي از مطالبات مهم و به حق مردم از مسئولان تبديل شد، اميدواريم هرچه زودتر مورد توجه قرار گيرد.
موسوي ندوشن ادامه داد: تعريض و 2 بانده كردن اين جاده بيش از 20 ميليارد تومان اعتبار نياز دارد كه نمي توان آن را از محل بودجه هاي دولتي تامين كرد؛ لذا بايد بخش خصوصي و معادن منطقه به كمك دولت بيايند.
بخش ندوشن با بيش از پنج هزار نفر جمعيت در 80 كيلو متري شمال غرب استان يزد قرار دارد و يكي از مناطق معدني استان يزد به شمار مي رود.
6198/ 2047/