بسیج جهانی فرزندان اسلام در منطقه تشكیل شده است

قم- ایرنا- جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاكید بر اینكه بسیج جهانی فرزندان اسلام در منطقه شكل گرفته است، گفت: دشمن تهدیدات سنگینی را در منطقه شروع كرد ولی از درون این تهدید، اتحاد ملتهای مختلف حول دفاع از حریم ولایت ایجاد شد.

به گزارش ایرنا، سردار سرتیپ پاسدار اسماعیل قاآنی روز پنجشنبه در دومین كنگره بین المللی 140 شهید روحانی مدافع حرم در سالن همایش های جامعه الزهرا(س) قم، افزود: امروز شاهد هستیم كه جوانان دلیر كشورهای مختلف برای دفاع از اسلام و ولایت دور هم جمع و در مقابل توطئه دشمنان اسلام متحد و یكپارچه شده اند.
وی دفاع ازحرم ولایت را هدف مدافعان حرم دانست و گفت: دلیل شكل گیری چنین بسیج جهانی، حضور روحانیون در میدان بوده است.

** انقلاب اسلامی با همه توطئه ها در حال پیشرو به جلو است
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینكه انقلاب اسلامی حرف ها و برنامه های زیادی برای داخل و خارج كشور دارد گفت: به حول قوه الهی با وجود همه دشمنی دشمنان، برنامه انقلاب كه بر اساس تدبیر رهبر معظم انقلاب و ولی فقیه تنظیم شده و در حال حركت به جلو است.
وی ادامه داد: علمای بزرگ درطول زمان نه تنها راه مقابله با توطئه دشمنان را بلد هستند بلكه در چهل ساله انقلاب اسلامی، به بركت نورانیت ولایت، بزرگان دین و در راس آن ولی فقیه نه تنها توطئه و تهدید دشمنان را خنثی كرده اند بلكه همه تهدیدها را به فرصت تبدیل نموده اند.
قاآنی با اشاره به حوادث یك دهه گذشته در منطقه خاورمیانه ادامه داد: آمریكا پس از خودزنی در یازدهم سپتامبر و به راه انداختن دو جنگ بزرگ به مردم این كشور و مردم منطقه در افغانستان و عراق، تصور می كرد كه به تنهایی می تواند معادلات منطقه را رقم بزند ولی امروز شاهد اعتراف آنها به شكست هستیم.

** فرهنگ انقلاب اسلامی، آمریكا را منطقه به فلاكت كشانده است
جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، رئیس جمهور فعلی آمریكا را كم عقل دانست و گفت: به گفته این آقا آمریكا 7 تریلیون دلار در منطقه خاورمیانه هزینه كرد ولی هیچ بدست نیاورد، این فلاكت آمریكایی ها ناشی از انقلاب اسلامی و فرهنگ آن است.
وی با بیان اینكه فرهنگ انقلاب اسلامی جلوی توطئه داعش را در منطقه گرفت، ادامه داد: به گفته مقامات آمریكا، ایالات متحده پنج هزار كشته در جنگ عراق و افغانستان داده ولی آمار دقیق ما این است كه رقم واقعی كشته شدگان آمریكا در این جنگ، دو و نیم برابر اعلام رسمی است.
جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، انسان سازی میدان نبرد را مهمترین دستاورد جنگ تحمیلی دانست و گفت: جنگ هشت ساله دستاوردهای بزرگی داشت كه می توان مهمترین آن را انسان سازی بود كه نقش روحانیون در این عرصه بسیار كلیدی بوده است.
وی انقلاب اسلامی را حركتی مستمر دانست و گفت: دشمنان اسلام، آمریكا و اسرائیل غاصب روزانه با توطئه های مختلف به دنبال جلوگیری از حركت پویا و مستمر این انقلاب هستند و چنین میدانی، میدان جنگ و مبارزه است كه نیاز به انسان های پای كار دارد.
قاآنی با تاكید بر اینكه روحانیت همواره در صف نخست مبارزه و جهاد بوده است گفت: مشروعیت حركت جهادی با حضور روحانیون در میادین به ویژه جلوداری امام راحل و فرماندهی كل قوا رهبر معظم انقلاب بوده و این حركت همواره استمرار داشته است.

** روحانیون همواره پرچم دار حركت عزت مندانه كشور و اسلام بوده اند
وی با بیان اینكه روحانیت شیعه در طول عمر با بركت این مذهب پر افتخار همواره جلودار بوده است گفت: شیعه تنها مكتبی كه همه رهبران آن شهید شده و علما كه اصول و اساس این دین هستند استمرار دهنده این راه پر افتخار عزتمندانه هستند.
جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با تاكید بر اینكه در همه تحولات اساسی جوامع اسلامی و به ویژه شیعی، روحانیت پرچم دار بوده و هست اظهار داشت: منشور روحانیت كه سوم اسفند ماه 1367 توسط امام راحل صادر شد، باید سرلوحه حركت حوزه علمیه باشد.
وی تاكید كرد: در هر نهضت و انقلاب مردمی، علمای اسلام اولین كسانی بودند كه بر تارك جبینشان خون و شهادت نقش بسته است.
این كنگره بین المللی با حضور فرماندهان ارشد نظامی، مسئولان كشوری و خانواده های معظم شهدای روحانی مدافع حرم از كشورهای ایران، افغانستان، پاكستان، لبنان، عراق و سوریه ترتیب یافته است.در حاشیه این كنگره نمایشگاه عكسی از 140 شهید روحانی مدافع از كشورهای مختلف به نمایش گذاشته شد.
7404/ 6133/