سردبيركل گلوبال تايمزبرمقابله ايران، چين و روسيه با هژموني رسانه اي غرب تاكيد كرد

تهران-ايرنا- 'هو شين جينگ' سردبيركل روزنامه گلوبال تايمز چين با اشاره به هجمه رسانه اي غرب براي تحريف واقعيت هاي منطقه ، تاكيد كرد كه براي مقابله با سلطه طلبي و هژموني رسانه اي غرب و آمريكا همكاري رسانه هاي جمهوري اسلامي ايران، چين و روسيه ضروري است.

هو شين جينگ روز چهارشنبه در ديدار با « سيد ضياء هاشمي» مديرعامل خبرگزاري جمهوري اسلامي ( ايرنا) با بيان اينكه رسانه هاي غربي در صدد تحريف و وارونه جلوه دادن واقعيت هاي ايران هستند، اظهارداشت كه برخلاف تبليغات منفي رسانه هاي غربي درهمين حضور كوتاهم در تهران جلوه هايي از پيشرفت و نشاط مردم ايران با وجود تحريم ها را شاهد بودم.
وي با ابراز خرسندي از امضاي توافقنامه همكاري مشترك گلوبال تايمز با ايرنا ، گفت كه از مشاركت و نقش آفريني زنان در جايگاه هاي مختلف مديريتي و خبري در ايرنا شگفت زده شده است.
سردبيركل گلوبال تايمز با تاكيد بر ضرورت همكاري هاي دو جانبه و منطقه اي و بين المللي رسانه هاي چيني از جمله ايرنا و رسانه متبوعش ، گفت كه راه اندازي ايرنا به زبان چيني فرصت مهمي براي آشنا كردن مردم چين با واقعيت ها و جاذبه ها و دستاوردهاي ايران است.
ايرنا اكنون توليدات و فرآورده هاي خبري خود را به زبان هاي فارسي ، انگليسي، عربي، فرانسوي، اردو، روسي، تركي استانبولي، آلماني و اسپانيائي منتشر مي كند.
هو شين جينگ و هيات همراه وي بعداز ديدار با مديرعامل ايرنا و امضاي توافقنامه همكاري مشترك بين ايرنا و گلول بال تايمز از اتاق هاي خبر اداره هاي كل اخبار داخلي و خارجي ايرنا ديدن و با سردبيران و خبرنگاران و مترجمان ايرنا گفت و گو و از نزديك در جريان روند فعاليت حرفه اي آنها در توليد و انتشار فرآورده هاي خبري قرار گرفتند.
سردبيركل گلوبال تايمز فروردين ماه در پكن با مديرعامل ايرنا ديدار و گفت وگو كرد و سپس در آبان ماه گذشته از « وحيد رافع» معاون فني و فناوري اطلاعات ايرنا براي پيگيري نتايج مذاكراتش با هاشمي و بررسي روند همكاري هاي مشترك استقبال كرد.
در توافقنامه همكاري مشترك بين ايرنا و گلوبال تايمزبر اهميت پيوستن يك رسانه از كشور روسيه به اين توافقنامه تاكيد شده است.
اروپام**9234**