اعتقاد به ژن خوب از ایرادهای اساسی نظام اداری كشور است

همدان- ایرنا- نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی گفت: یك ایراد اساسی نظام اداری كشور عملكرد بد ما است و باید در عمل ثابت می كردیم مجری اسلام ناب محمدی(ص) هستیم، نه اینكه به زبان چیزی بگوییم و در عمل معتقد به ژن خوب، راست و چپ و برخی مناسبت های فامیلی باشیم.

به گزارش ایرنا، محمد كاظمی روز چهارشنبه در ویژه برنامه «40 سالگی انقلاب اسلامی، از آرمان تا واقعیت» در دانشگاه ملی ملایر افزود: یكی از ایرادهای اساسی كه نسل جوان می گیرد، این است كه برخی دولتمردانی كه لباس انقلابی گری بر تن دارند، بر اساس آنچه كه گفته اند، عمل نكردند.
نائب رییس كمیسیون حقوقی و قضایی مجلس دهم گفت: تمام تلاش ما ریشه یابی فسادهای سیستماتیك و غیر سیستماتیك در كشور است و هم اكنون نیز پرونده های متعددی از فساد اداری در دادگاه ها بررسی می شود.
كاظمی تاكید كرد: باید به گذشته و به آنچه رهاورد انقلاب اسلامی بوده است، افتخار كنیم و در مسیر رفع نارسایی ها قدم برداریم.
وی با بیان اینكه نباید تمام مشكلات كشور را ناشی از عملكرد دولت بدانیم، گفت: مشكلات كنونی كشور ناشی از خروج آمریكا از برجام و اعمال تحریم های ظالمانه در تمامی زمینه ها است.
این نماینده مجلس ادامه داد: از یكی دو سال پیش حركت هایی را می بینیم كه بنایش از پای درآوردن دولت تدبیر و امید است و این نهایت بی انصافی است.
به اعتقاد عضو فراكسیون امید مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام دكتر حسن روحانی در دور دوم ریاست جمهوری باید نسبت به قول هایی كه داد، مصمم تر عمل و اگر كابینه ای قوی تر، كارآمدتر و با تجربه تر انتخاب می كرد، شاید امروز شاهد انتقادها به وی نبودیم.
كاظمی افزود: در مجلس تلاش ما بر این است كه در مسیر تامین آزادی ها، رسیدگی به زندانیان سیاسی و رفع مشكلات گام برداریم.
وی در عین حال استیضاح رییس جمهوری را خلاف توصیه رهبر معظم انقلاب به وحدت و انسجام دانست و گفت: در شرایط كنونی استیضاح رییس جمهوری به صلاح نیست و آن را یك حركت برنامه ریزی شده برای تضعیف دولت می دانم.
كاظمی همچنین با اشاره به چگونگی روند شكل گیری انقلاب و دوران سیاه رژیم پهلوی گفت: در 40 سال پیش مردم ایران در یك حركت و نهضتی به رهبری امام خمینی(ره) بساط رژیم پهلوی را برچیدند و نظام جمهوری را برپا كردند كه نشان می داد نوع نظام ما اسلامی است.
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینكه حدود 85 درصد مردم در آن زمان در مسیر انقلاب بودند و برای پیروزی این نهضت تلاش كردند ادامه داد: حركت انقلاب اسلامی در سال 57 بر بسیاری از مناسبت ها در منطقه و جهان اثرگذار شد.
كاظمی با تاكید بر اینكه اعتراض های كنونی نسل جوان به برخی مسایل به طور قطع اعتراض به آرمان های مقدس انقلاب اسلامی نیست بیان كرد: ما حركت انقلابی را برای استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی آغاز كردیم و استقلال چیزی نیست كه دانشجویان و نسل جوان با آن مخالف باشند.
وی افزود: با پیروزی انقلاب مركز تصمیم گیری از آمریكا و خارجی ها به داخل كشور منتقل شد و وابستگی ها صد درصد به پایان رسید.
نائب رییس كمیسیون حقوقی و قضایی مجلس دهم در پاسخ به سوالی مبنی بر اینكه چرا انقلاب كردیم گفت: رژیم پهلوی ابهت و حرمت ملت ایران را زیر پا گذاشته و به مردم پشت كرده و فاصله طبقاتی بسیار زیاد بود.
كاظمی با اشاره به آغاز اعتراض امام خمینی(ره) به رژیم پهلوی از خرداد 42 با محوریت كاپیتولاسیون اظهار داشت: ملت ایران از 75 سال قبل از انقلاب سال 57 حركتی را در راستای دموكراسی خواهی و حاكمیت خود بر سرنوشتشان آغاز كردند.
وی با اشاره به بروز حوادث مختلفی در دوران پیروزی انقلاب همچون كودتای 28 مرداد، ترورها و توطئه های متعدد و شهادت دانشجویان ادامه داد: مطمئن هستیم هر نظامی كه اعتماد مردم را از دست بدهد، همانند رژیم پهلوی مشروعیت و مقبولیت ندارد.
وی با بیان اینكه رژیم شاهنشاهی با چند محور همچون ساواك جهنمی و ارتشی سرشار از حضور مستشاران آمریكایی بدون توجه به مردم كشور را اداره می كرد تاكید كرد: فضای آن زمان بویژه در دانشگاه ها بسیار خفقان و غیر دموكراتیك بود.
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با مقایسه وضعیت مردم از نظر امكانات رفاهی و معیشتی و انجام اقدامات بویژه در حوزه اقتصادی در كشور در زمان قبل و بعد از انقلاب گفت: امروز تعداد دانشجویان كشور از 160 هزار تن در زمان انقلاب به چهار میلیون تن در حال حاضر رسیده و ایران از نظر تولید علم در جایگاه شانزدهم جهان ایستاده است.
كاظمی همچنین رشد شتابان ایران در تولید علم پزشكی، نانو، فناوری هسته ای و بسیاری از علوم را از دستاوردهای انقلاب برشمرد و بیان كرد: با پیروزی انقلاب سفره خارجی را از كشور برچیدیم.
به گفته وی اگر قانون اساسی ما بدون تنازل اجرا می شد و اصول قانون اساسی در زمینه هایی همچون آزادی احزاب، مطبوعات و انتخابات را می توانستیم اجرا كنیم، به طور قطع وضعیت ما اینگونه نبود.
نائب رییس كمیسیون حقوقی و قضایی مجلس دهم با تاكید بر اینكه بهای زیادی برای انقلاب اسلامی داده ایم و باید تمامی دستاوردهای آن بیان شود گفت: درست است كه مشكلات زیادی در كشور داریم، اما نباید خدمات دولت را نادیده بگیریم، چرا كه رییس جمهوری تلاش زیادی كرد تا بتواند مسایل و مشكلات را حل كند.
كاظمی اظهار داشت: باید تلاش كنیم اعتماد جامعه بیشتر از گذشته بویژه در بین جوانان و دانشجویان جلب شود و زمان آن است كه اداره امور كشور را به جوانان بسپاریم.
وی خاطرنشان كرد: تا زمانیكه اداره كشور را به نسل جوان واگذار نكنیم، به طور قطع با این شرایط نمی توانیم توقع داشته باشیم كه كشورمان مسیر توسعه و پیشرفت را طی كند.
عضو فراكسیون امید مجلس همچنین در پاسخ به سوال دانشجویان مبنی بر چگونگی تصویب لوایح چهارگانه تاكید كرد: من موافق تصویب اف.ای.تی.اف، پالرمو و سی.افت.تی هستم و معتقد نیستم كه تصویب این لوایح خیانت به كشور است كه اگر اینگونه است به مجمع تشخیص مصلحت نظام پیشنهاد میكنم این لوایح چهارگانه را به رفراندوم بگذارد.
به گزارش ایرنا، ویژه برنامه «40 سالگی انقلاب از آرمان تا واقعیت»به همت تشكل اسلامی فرهنگ و سیاست دانشگاه ملی ملایر در تالار حافظ دانشكده عمران با حضور محمود صادقی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و محمد كاظمی نماینده مردم ملایر در مجلس دهم برگزار شد.
دانشگاه ملایر در چهار كیلومتری محور ملایر به اراك واقع شده و دارای بیش از 6 هزار دانشجو است.
7528**2090