۱ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۵:۳۶
کد خبر: 83216657
۰ نفر
ارتفاعات كوهشاه احمدی حاجی آباد برفی شد

بندرعباس- ایرنا- رییس شورای بخش احمدی حاجی آباد گفت: بارش برف دهستان كوهشاه احمدی كه از عصر دیروز آغاز شده، ارتفاعات این بخش را سفید پوش كرد.

سلیمان منصوری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ارتفاع برف در روستا‌ها كم بود، اما در ارتفاعات بیش از 20 سانتی متر برف باریده است.
وی بیان داشت: در این بارندگی روستا‌های شریف آباد، رزدر، باغ چنار، چاه قلمی، گیشاب، چغان، آبید، مرزاندر، گدارشاه و عربو پوشیده از برف شد.
منطقه كوهشاه احمدی شهرستان حاجی آباد به دلیل كوهستانی بودن یكی از جاذبه های گردشگری و منطقه بكر در این شهرستان به شمار می رود.
ارتفاعات قله شاه، كوه آبید و باغ چنار در این منطقه در فصل زمستان به خصوص با برودت هوا، پوشیده از برف می شود.
این منطقه دارای دو نوع شرایط آب و هوایی است، در قسمت مركزی آن گرم و مرطوب و گاهی هم خشك و قسمت شمال و به خصوص دهستان كوهشاه آب و هوای معتدل كوهستانی است.
درختان بنه و كسور، هورس و بادام كوهی و انواع میوه های سردسیری طبیعت چشم نوازی را در این منطقه ایجاد كرده است.
دهستان كوهشاه تا مركز استان بیش از 300 كیلومتر فاصله دارد.
در بارندگی های اخیر در استان هرمزگان نیز در ایستگاه های این استان در شهرستان حاجی آباد 56.9 میلیمتر بارندگی ثبت شد و براساس اعلام مركز باران سنجی حاجی آباد، در بخش احمدی 65 میلیمتر باران بارید.
همچنین بر اثر شدت بارندگی و ورزش باد، یك منزل مسكونی در روستای برود این بخش به طور كامل تخریب شد و سقف بیش از 100 خانه روستایی نیز فرو ریخت.
شهرستان حاجی آباد نیز در 175 كیلومتری شمال شرق بندرعباس مركز استان هرمزگان واقع شده است.
9887 /6048