تفاهمنامه تشديد اقدامات كنترلي مرز چذابه و شيب عراق امضا شد

اهواز - ايرنا - فرمانده مرزباني خوزستان گفت: نشست ديپلماتيك كلانتران مرزي چذابه ايران و شيب عراق به منظور تشديد اقدامات كنترلي نوار مرزي روز چهارشنبه در پايانه الشيب عراق برگزار و تفاهمنامه اي در اين زمينه امضا شد.

به گزارش ايرنا به نقل از پايگاه اطلاع رساني مرزباني خوزستان، نشست ديپلماتيك كلانتران مرزي ايران و عراق در خصوص رفع مسايل و مشكلات مشترك در مرزهاي 2 كشور به ويژه در مرزهاي زميني و پايانه هاي مرزي چذابه و الشيب عراق با حضور سردارعبداله نظرپور فرمانده مرزباني خوزستان و جمعي از كارشناسان امور مرزي استان و هياتي از كلانتران مرزي منطقه سوم عراق به سرپرستي سرتيپ علي حسين عباس فرمانده مرزباني منطقه سوم جمهوري عراق در پايانه مرزي الشيب برگزار شد.
سردارعبداله نظرپور در اين باره گفت: با توجه به برنامه ريزي قبلي جلسه تعاملي با همتاي عراقي خود داشتيم كه در آن مباحث و مسايل مرزي مورد بررسي قرارگرفت و توافقاتي نيز در اين رابطه انجام شد.
وي افزود: همچنين در اين نشست با تقدير از فرماندهي منطقه سوم مرزباني عراق درخصوص اربعين امسال، مباحث مربوط به مشكلات زائران 2 كشور مورد بررسي قرار گرفت.
فرمانده مرزباني خوزستان ادامه داد: در اين نشست به منظور كنترل بيشتر مرزها و تردد مرزي و همچنين رعايت قوانين و مقررات، فرماندهان مرزباناني 2 كشور در اين منطقه در بحث امنيت به توافق مطلوبي دست پيدا كردند.
7152/ 6037

سرخط اخبار استان‌ها