۱ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۵:۰۲
کد خبر: 83216612
۰ نفر
پنجشنبه هاي اسفند ماه طرح ترافيك تهران اجرا مي شود

تهران- ايرنا- سازمان حمل و نقل و ترافيك شهر تهران در اطلاعيه اي اعلام كرد: طرح هاي ترافيك و زوج و فرد پنجشنبه هاي اسفند ماه اجرا مي شود.

به گزارش روز چهارشنبه ايرنا، در اين اطلاعيه آمده است: بنا به تصميم شوراي حمل و نقل و ترافيك شهر تهران و با توجه به افزايش ترافيك معابر مركزي شهر در هفته‌هاي پاياني سال، در روزهاي پنجشنبه اسفندماه 1397 طرح ترافيك و همچنين طرح زوج و فرد از ساعت 6:30 تا ساعت 13 برقرار است.
براين اساس، شهرونداني كه قصد دارند در روزهاي پنجشنبه در ساعات مذكور با خودروي شخصي وارد محدوده طرح ترافيك شوند يا با پلاك زوج قصد تردد در محدوده زوج يا فرد را دارند، لازم است با شارژ حساب شهروندي و رزرو روز، تردد خود را مجاز كنند تا مشمول پرداخت جريمه نشوند.
همچنين در سامانه «تهران من» به نشاني اينترنتي my.tehran.ir امكان خريد طرح ترافيك براي روزهاي پنجشنبه ايجاد شده است و شهروندان صرفا با وارد شدن به اين سايت و افزايش اعتبار خود، مي‌توانند به‌طور مجاز وارد محدوده طرح ترافيك شوند.
به گزارش ايرنا در شرايط كنوني 2 طرح محدوده «ترافيك» و «زوج و فرد» در شهر تهران اجرا مي شود كه ورود به محدوده ترافيكي منوط به داشتن مجوز و ورود به محدوده طرح زوج و فرد براساس رقم سمت راست پلاك خودروهاست.
زمان اجرايي روزانه طرح هاي ترافيك تهران ساعت 6:30 تا 19 است، ضمن اينكه جمعه و ايام تعطيل نيز طرح هاي ترافيكي(ترافيك و زوج و فرد) اجرا نمي شود.
تهرام/9343//1348