112 كانون خادم ياري در خراسان جنوبي افتتاح شد

بيرجند - ايرنا - 112 كانون خادم ياري در خراسان جنوبي روز چهارشنبه همزمان با سراسر كشور با حضور توليت آستان قدس رضوي از طريق ويدئو كنفرانس افتتاح شد.

به گزارش ايرنا مدير دفتر نمايندگي آستان قدس رضوي در خراسان جنوبي در حاشيه افتتاح اين كانون ها به خبرنگاران گفت: دفتر نمايندگي آستان قدس رضوي در بهمن ماه 1395 در استان تاسيس شد و اقدامات متعددي توسط اين دفتر در زمينه كمك به محرومان، اعزام زائر اولي ها به مشهد، درمان بيماران نيازمند و صعب العلاج، اقدامات عمراني، توزيع بسته غذايي و لوازم التحرير، خدمات درماني و بهداشتي به مردم استان به ويژه محرومان ارائه شده است.
حجت الاسلام مجيد نصيرايي با بيان اينكه تاكنون 15 هزار و 272 نفر زائر اولي به مشهد مقدس اعزام شده اند، افزود: 37 گروه جهادي با همكاري بسيج سازندگي به نقاط مختلف استان به ويژه نقاط محروم و مرزي اعزام شده اند كه توسط اين گروه ها علاوه بر اقدامات فرهنگي يك هزار و 620 متر مربع كار عمراني انجام شده است.
وي بيان كرد: از بهمن ماه 1395 تاكنون 37 هزارو 600 نفر در ماه‌هاي مبارك رمضان در استان اطعام شدند و 6 هزار و 577 بسته غذايي با حداقل ارزش 180 ميليون تومان بين محرومان توزيع شده است.
نصيرايي ادامه داد: در اين مدت از 232 نفر از ايتام، 341 بيمار صعب العلاج و 34 نفر از جانبازان استان عيادت و دلجويي شده و هزينه بستري و دارويي چهار هزار و 40 مورد از نيازمندان پرداخت شده است.
وي عنوان كرد: از ابتداي فعاليت دفتر نمايندگي آستان قدس رضوي در استان، مطالبات مردم در قالب 880 نامه در سفرهاي توليت آستان قدس رضوي به استان پيگيري شده و با همكاري كميته امداد خراسان جنوبي 9 هزار بسته لوازم التحرير بين دانش آموزان در سال تحصيلي جاري توزيع شده است.
مدير دفتر نمايندگي آستان قدس رضوي در خراسان جنوبي با بيان اينكه خدمات مشاوره اي و اشتغال به 219 نفر نيز ارائه شده است، گفت: همچنين 21 تن گوشت ارسالي از آستان قدس رضوي بين نيازمندان استان توزيع شده است.
نصيرايي ادامه داد: تاكنون ثبت نام 6 هزار و 301 نفر در طرح خادم ياري رضوي نيز انجام شده است.
وي توزيع 400 سري جهيزيه با كمك قرارگاه پيشرفت و آباداني سپاه و كميته امداد، احداث 124 مورد سرويس بهداشتي، احداث 21 سقاخانه يا تصفيحه خانه آب، احداث هشت بندخاكي و سنگ و ملاتي، توزيع سه هزار و 750 سبد غذايي بين كودكان و زنان باردار دچار سوء تغذيه و توزيع تغذيه رايگان بين دانش آموزان محروم را از ديگر خدمات آستان قدس رضوي در خراسان جنوبي ذكر كرد.
112 كانون خادمياري امروز با هدف محروميت زدايي و پاك كردن چهره شهر و روستاها از فقر در خراسان جنوبي آغاز بكار كرد كه از اين تعداد 25 كانون تخصصي و موضوعي هستند و مابقي كانون ها به صورت محله اي و رابطين شهرستاني فعاليت خواهند داشت.
7556* 6054