قلم و بيان امام راحل، شهدا را تربيت كرد

اروميه - ايرنا - نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي و امام جمعه اروميه با اشاره به اينكه قلم و بيان امام راحل، شهدا را تربيت كرد، گفت: مُركب دانشمندي كه شهيدان را تربيت مي كند از مقام والايي برخوردار بوده و از خون شهيد سنگين تر است.

به گزارش ايرنا حجت الاسلام والمسلمين سيد مهدي قريشي روز سه شنبه در همايش علمداران عاشورايي افزود: اگر عالم ديني براي رضاي خداوند علم بياموزد اين كار او ارزشمند تر از خون شهداست زيرا شهدا حاصل تربيت ديني همين علما هستند.
وي ادامه داد: طبق روايت هايي از امام صادق (ع) خداوند در قيامت همه مردم را جمع خواهد كرد و ترازوها چيده مي شود و مداد علما با خون شهدا سنجيده خواهد شد و مداد آنان سنگين تر از خون شهدا خواهد بود.
وي بيان كرد: هر كس شخصي را از راه گمراهي به سمتي روشنايي هدايت كند او را احيا كرده و هر كس فردي را از راه هدايت به ضلالت برساند او را كشته است.
وي با اشاره به اينكه هر كسي توفيق جهاد در راه خداوند تعال را پيدا نمي كند، اضافه كرد: حضور در جهاد و جنگ عليه دشمنان از توفيق هاي بزرگ الهي براي برخي از انسان ها است.
نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي گفت: كساني كه در راه جهاد قدم مي گذارند خداوند آتش جهنم را بر آنها حرام مي كند و تمام گناهان آنان را مي بخشد.
حجت الاسلام والمسلمين قريشي بيان كرد: اگر روحانيت و جهاد در راه خدا در يك فرد جمع شود اين شخص از منزلت والايي برخوردار است.
فرمانده سپاه شهداي آذربايجان‌غربي نيز در اين همايش با اشاره به اينكه نقش روحانيت در دوران دفاع مقدس بي نظير بود، گفت: روحانيان در دوران دفاع مقدس همراه رزمندگان بودند و با تشويق آنان به حق طلبي و شهادت طلبي حضور جوانان را در جبهه ها تقويت مي كردند.
سردار سرتيپ دوم پاسدار حبيب شهسواري با اشاره به اينكه روحانيون مبارز هميشه پيشتاز و سپربلاي مردم بودند، ادامه داد: ما امروز افتخار مي كنيم كه همراه علما تدابير رهبري و امام راحل را در جامعه عينيت مي بخشيم.
وي بيان كرد: حضور مردم در راهپيمايي 22 بهمن چشم دشمنان انقلاب اسلامي را كور كرد و پيام ارزشمند رهبري در اين روز به عنوان قله افتخار و تبيين كننده مسير انقلاب بود.
وي اضافه كرد: انقلاب اسلامي به اندازه بعثت انقلاب اهميت دارد و حادثه پيروزي انقلاب هماننده معجزه انبيا بود.
حجت‌الاسلام عبدالرحيم نجفقلي‌زاده سرايي مسوول دفتر نمايندگي ولي فقيه در سپاه شهداي آذربايجان غربي گفت: در راستاي ترويج فعاليت هاي روحانيت در دوران دفاع مقدس كتاب «نقش روحانيت در دفاع مقدس» در آذربايجان غربي در حال تهيه است و به زودي شاهد رونمايي از آن خواهيم بود.
به گزارش ايرنا در ادامه اين مراسم از خانواده هاي عالمان رزمنده به عنوان علمدارن عشاشورايي با اهداي لوحي تجليل شد.
علماي اهل تسنن و تشيع آذربايجان غربي در هشت سال دفاع مقدس و انقلاب اسلامي نقش برجسته اي ايفا كرده اند و وجود شهيد، جانباز و آزاده از ميان علماي استان گواه روشني براين ادعاست.
انقلاب اسلامي در آستانه 40 سالگي خود قرار گرفته است و بر همين اساس تبيين ابعاد مختلف اين انقلاب و بازخواني مبارزات افراد انقلابي و تاثيرگذار آنان ضروري است.
9918/7129