آئين اختتاميه جشنواره موسيقي فجر در آبادان برگزار شد

آبادان - ايرنا - آئين اختتاميه سي و چهارمين جشنواره موسيقي فجر با حضور جمعي از هنرمندان و مسئولان سازمان منطقه آزاد اروند سه شنبه شب در آبادان برگزار شد.

به گزارش ايرنا سي و چهارمين جشنواره موسيقي فجر در مجتمع فرهنگي هنري خليج فارس خرمشهر و سينما مهر آبادان از تاريخ ٢٣ لغايت ٣٠ بهمن ماه همزمان با تهران برگزار شد و 13گروه هنري از 9 شهرستان تهران، آمل، شيراز، اهواز، بهبهان، رامهرمز، ماهشهر، آبادان و خرمشهر در سه سبك كلاسيك، پاپ و سنتي به اجراي برنامه پرداختند.
اين گروه ها شامل 2 گروه موسيقي پاپ و كلاسيك و نيز 11 اثر موسيقي سنتي و محلي بودند.
مدير كل فرهنگ و ارشاد اسلامي منطقه آزاد اروند در مراسم اختتاميه جشنوار موسيقي فجر گفت:خوشبختانه نسبت به ساليان گذشته علاقه و گرايش اقشار مختلف مردم نسبت به موضوعات فرهنگي و هنري چشمگير بوده و اميدواريم اين روند صعودي همچنان ادامه داشته باشد.
همايون قنواتي گفت:ويژگي خوب اين جشنواره در منطقه آزاد اروند توجه ويژه به موسيقي فاخر و اصيل ايراني و محلي است.
وي افزود:مجتمع خليج فارس خرمشهر 400 صندلي و سينما مهر آبادان 350 نفر گنجايش دارند كه در زمان اجراي جشنواره همواره بليت هاي اجراها به فروش رفت.
به گزارش ايرنا در زمان برگزار جشنواره موسيقي در منطقه آزاد اروند اركستر اهورا سنتي از ماهشهر، اركستر سار محلي بندري آبادان و اركستر كوبكار محلي بندري از اركستر كوارتت گيتار كلاسيك از آمل، اركستر آرياگان سنتي محلي از بهبهان، اركستر سروش سنتي شيراز، اركستر دلكش سنتي از اهواز و اركستر مضرابي ستارستان سنتي از اهواز در آبادان و خرمشهر اجراي برنامه داشتند.
در مراسم پاياني از گروه هاي اركستر سار محلي بندري و اركستر كوبكار محلي بندري آبادان و اركستر اروند استار و اركستر اهورا تقدير شد.
3015/6068