اصلاح مشكلات اقتصادي و اجتماعي مستلزم تحول فرهنگي است

آستارا - ايرنا - نماينده ولي فقيه در استان اردبيل گفت: ريشه نابساماني هاي اقتصادي و بي بند و باري و ناهنجاري هاي اجتماعي در فرهنگ است و كشور براي رهايي از بسياري مشكلات اقتصادي و اجتماعي، به تحول گسترده فرهنگي نياز دارد.

به گزارش خبرنگار ايرنا آيت الله سيد حسن عاملي شامگاه سه شنبه در همايش نهضت روشنگري به مناسبت سالروز وفات حضرت ام البنين (س) در مسجد امام سجاد (ع) آستارا افزود: بيشتر كشورهاي توسعه يافته از طريق فرهنگ و مدنيت به پيشرفت رسيده اند و بايد پاكدستي، راستگويي، وفاي به عهد، وجدان كاري، اداي امانت و عفاف و حجاب در كشور نهادينه شود.
وي بيان كرد: خانواده ها نقش موثري در شكل دهي شخصيت اجتماعي و ديني فرزندان دارند و بايد به اين موضوع پرداخته شود و ترويج رفتارهاي ديني در جامعه باعث كاهش فساد مي شود.
عاملي با اشاره به مجاهدت حضرت زينب و ام البنين (س) در تبليع اسلام، ادامه داد: دشمنان براي دوري جوانان از آموزه ‌هاي ديني و اعتقادي تلاش مي كنند و بايد در جامعه به تذكر و تبيين مسائل ديني پرداخته شود.
امام جمعه شهرستان اردبيل گفت: راه امام حسين (ع) سبب حل مشكلات و دستيابي به معنويت در جامعه خواهد شد و بايد خود و فرزندانمان را با الگوگيري از چنين شخصيت‌هايي تربيت كنيم.
وي در بخش ديگري از سخنانش گفت: با صبر، استقامت و عمل به منويات مقام معظم رهبري مي توان در برابر تحريم ها و جنگ اقتصادي دشمنان ايستادگي كرد.
مداحي و زنجيرزني به مناسبت سالروز وفات حضرت ام البنين مادر عباس (ع) از بخش هاي ديگر اين آئين بود.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان واقع است.
7105 / 7124 / 2007