فرمانده هوا فضای سپاه: در تولید قطعات هواپیما موفق بوده ایم

همدان- ایرنا- فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران با بیان اینكه با اتكا به حوزه های علم و فناوری به خود كفایی رسیده ایم، گفت: امروز به لطف انقلاب اسلامی در حوزه تولید قطعات هواپیما و خودرو به موفقیت های چشمگیری رسیده ایم.

به گزارش ایرنا، سرتیپ امیرعلی حاجی زاده شامگاه سه شنبه در آیین گرامیداشت شهدای دانشجو استان همدان و یادواره سرداران، فرماندهان و شهدای گردان 155 سپاه انصارالحسین همدان در مسجد دانشگاه بوعلی سینا افزود: تحریم ها هیچگاه از سوی دشمنان برداشته نمی شود بلكه باید با نگاه به چشم انداز آینده، تحریم ها را برای همیشه بی اثر كنیم.
وی معتقد است كه بیشتر تحریم ها داخلی است و برخی از روسای بانك های كشور به جای اجرای دستوالعمل های بانك مركزی، مجری برنامه های استكبار هستند.
فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: این افراد اگر فهمیده این كار را بكنند از اعضای ستون پنجم محسوب می شوند و باید با آنها برخورد شود.
وی با گرامیداشت یاد 400 شهید گردان 155 سپاه انصارالحسین همدان و 150 شهید دانشجوی شهید این استان عنوان كرد: شهدای همدان همچون سردار شهید حسین همدانی برجسته هستند و در دوران هشت سال دفاع مقدس رشادت های آنها در تاریخ ماندگار شد.
فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران گفت: حضور یكپارچه، پر تعداد، منسجم و انقلابی ملت ایران در راهپیمایی 22 بهمن، در 40 سالگی انقلاب نظام جمهوری اسلامی را در برابر خطرات واكسیناسیون كرد.
وی ادامه داد: برف، بارندگی و سرما در برخی از شهر ها همچون همدان بازدارنده مردم برای این حضور پر شور نبود.
سردار حاجی زاده اضافه كرد: مردم با حضور خود كشور را بیمه كردند و اثر این حضور تا سالها در برگ زرین انقلاب ماندگار خواهد بود.

**بیانیه اخیر رهبری منشور انقلاب بود
وی خاطر نشان كرد: بیانیه هفته گذشته رهبر معظم انقلاب باعث شد كارنامه 40 سال انقلاب تشریح و چشم انداز گام دوم مشخص شود.
فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران ادامه داد: این بیانیه منشور انقلاب بود و مسیر راه را برای جوانان و ملت ایران مشخص كرد.
وی با بیان اینكه ما نزدیك به 175 هزار شهید در دفاع مقدس دادیم كه میانگین سنی آنها 22 سال بود، افزود: انقلاب به دست جوانان پیروز شد، جنگ توسط جوانان مدیریت شد و حالا جوانان باید این انقلاب را به مقصد برسانند.
فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران با بیان اینكه ما هنوز با جامعه، دولت و تمدن اسلامی فاصله داریم تاكید كرد: با این وجود بخش های زیادی از زیر ساخت ها و پیش نیاز های حركت برای گام دوم انقلاب فراهم است.
سردار حاجی زاده افزود: دشمنان ما در دهه چهارم انقلاب نگران هستند تا تسلیحات از داخل ایران به سایر كشور ها صادر نشود.
وی اظهار داشت: اعتلاف برخی از كشورها در لهستان به منظور سرنگونی ایران نیست بلكه برای مهار ایران تلاش می كنند.
سردار حاجی زاده گفت: امروز جوانان ما باید با قدرت به سمت تحقق اهداف گام دوم انقلاب تلاش كنند و با استفاده از تجربیات 40 سال گذشته آینده را بسازند.
وی بیان كرد: ما اگر بخواهیم انقلاب و نظام را حفظ كنیم باید رو به جلو حركت كنیم و در این حركت پیروز جریان شما ملت ایران هستید.
فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران تاكید كرد: كشور میلیون ها نیاز و فرصت شغلی دارد كه باید هركس هر كاری از دستش بر می آید برای تحقق اهداف انقلاب انجام دهد.
وی افزود: در اوایل انقلاب دشمنان در حالت آفند و ما در حالت دفاع بودیم، اما امروز برعكس شده و ما در حالت آفند هستیم و دشمنان دفاع می كنند.
سردار حاجی زاده ابراز كرد: اگر امروز در حوزه نظامی موفقیم حاصل روحیه انقلابی و عمل جهادی اخلاص است.
به گفته وی اگر در حوزه اقتصادی ضعیف هستیم به دلیل این است كه افرادی سر كار هستند كه روحیه جهادی و انقلابی ندارند.
سردار حاجی زاده اضافه كرد: توكل یك شبه به دست نمی آید و انسان باید سالها برای به دست آوردن آن روی خودش كار كند.
فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران گفت: در حوزه اقتصاد دشمن مسائلی پیش آورده است تا مردم را ناامید كند.
وی با اشاره به اضهارات استكبار در خصوص خرابكاری در سیستم نظامی ایران گفت: در مقطعی آمریكا و رژیم صهیونیستی با خرابكاری در برخی از قطعات نظامی به دنبال ضربه بودند كه ما با هوشیاری از آن تهدید به عنوان فرصت استفاده كردیم.
سردار حاجی زاده افزود: آنها در برخی از قطعات دستكاری شده شتاب سنج های میكرو جاسازی كرده بودند كه ما با شناسایی آنها، از قطعات میكرو شتاب سنج برای ساخت دیگر قطعات نظامی استفاده كردیم.
وی عنوان كرد: ما در مركز كنترل سپاه، تردد هواپیماهای داعش و فعالیت های آنها در آسمان عراق و سوریه را رصد كرده و در كنترل خود داشتیم.
سردار حاجی زاده اضافه كرد: ما هر جا كه مسئول شایسته انتخاب كردیم خروجی آن مثبت بوده است و باید با تجدید نظر در انتخاب های خود آینده كشور را تضمین كنیم.
فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران تاكید كرد: باید مراقب باشیم و در انتخابات اسیر دو قطبی گرایی و حركات نفوذی دشمن نشویم.
وی خاطرنشان كرد: كشور زیر ساخت ها و زمینه های فقر زدایی را دارد اما با عمل نكردن به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در فقر زدایی موفق عمل نكرده ایم.
سردار حاجی زاده تاكید كرد: باید دست در دست هم با اجرای گام دوم انقلاب، كشور را در تمامی عرصه های جهانی سربلند كنیم.
به گزارش ایرنا، پیش از آغاز این آیین سید حمید برقعی اشعاری در مدح ائمه معصومین (ع) قرائت كرد و در پایان از خانواده شهدای برجسته همدان تجلیل شد.
9904/2090