37 درصد بانوان استان تهران اختلال روحی دارند

تهران ـ ایرنا ـ استاندار تهران گفت: در این استان بیش از 37 درصد جمعیت زنان 15 تا 64 ساله با مسائل و معضلات روحی مواجه هستند یا به پزشك مراجعه داشته اند كه باید نسبت به آسیب شناسی علمی این مساله توجه جدی و تخصصی داشته باشیم.

به گزارش ایرنا انوشیروان محسنی بندپی روز سه شنبه در افتتاحیه نشست های تخصصی و كارگاه های آموزشی تشكل های اجتماعی زنان و خانواده شهر تهران افزود: برای حل این مشكلات مدیران باید علم باور، تخصص باور و كارشناس محور باشند.
به گفته وی مدیران باید از خلاقیت انجمن های غیردولتی برای رشد و پیشرفت بخش های مختلف جامعه بهره ببرند.
وی با بیان اینكه انگیزه در بخش خصوصی برای كمك به مردم و دولت وجود دارد گفت: انجمن ها و نهاد های غیر دولتی دیده بان هایی هستند كه می توانند دولت را نقد كنند.
محسنی بندپی با اشاره به حمایت های معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده و با ابراز امیدواری از اینكه بتوانیم اقدام خوبی را در زمینه فعالیت های مرتبط با زنان و خانواده شاهد باشیم افزود: در ابعاد مختلف سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی باید همه آحاد ملت شركت كنند تا توسعه همه جانبه شكل گیرد.
وی با بیان اینكه در بررسی های انجام شده نتوانستیم از پتانسیل بانوان به خوبی استفاده كنیم افزود: باید از مشاركت سیاسی بانوان در مدیریت استفاده كنیم.
محسنی بندپی ادامه داد: باید بر شاخص اقتصادی تشكل ها كار شود و زنان نباید از لحاظ اقتصادی آسیب پذیر باشند.
در این نشست كارگاه آموزشی انجمن های غیردولتی فعال در حوزه زنان نیز برگزار شد.
تهرام/ ٣٠٣٦/6139