جهت گیری وزارت صنعت و معدن احداث صنایع كوچك است

كرمان - ایرنا - وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: جهت گیری این وزارتخانه در راستای احداث پروژه های جدید و كوچك با حمایت بخش خصوصی است كه در این زمینه امروز از حوزه تولید كنستانتره و كاتد مس منطقه كرمان بازدید شد.

به گزارش ایرنا، رضا رحمانی روز سه شنبه در جریان بازدید از مجتمع مس سرچشمه در جمع خبرنگاران استان كرمان افزود: واحدهای كوچك می توانند توان، مدیریت و سرمایه مردمی را پای كار بیاورد و شركت مس آنان را با تضمین خرید محصولات تولیدی به قیمت روز، همراهی و پشتیبانی می كند لذا مردم می توانند با خیالی آسوده در حوزه های صنعت و معدن سرمایه گذاری كنند.
وی با بیان اینكه یكی از اقداماتی كه می تواند دولت را در افزایش تولید، اشتغالزایی و درآمدزایی یاری دهد بازسازی معادن كوچك است اظهار داشت: این سیاست امسال به صورت جدی در برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار گرفته است.
وی با اشاره به سیاست های مقام معظم رهبری و رئیس جمهوری تاكید كرد: شاه بیت برنامه های این وزارتخانه حفظ تولید موجود است كه در نهایت منجر به حفظ اشتغال می شود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: مهمترین برنامه ما در سفر به استان كرمان دیدار با صنعتگران و بررسی مسائل و مشكلات آنان بود و در این سفر راه حل هایی برای پیگیری ارائه و با حضور صنعتگران جمع بندی شد.
وی ادامه داد: صنعتگران استان كرمان همچنین در تامین سرمایه در گردش و نقدینگی مشكلاتی جدی داشتند كه باید به صورت ملی و استانی پیگیری شود و بانك ها نیز در این زمینه از آنها حمایت كنند.
رحمانی تصریح كرد: تامین ارز واحدهای نیازمند واردات مواد اولیه، درخواست استمهال بانكی و مالیاتی از مشكلات صنایع و معادن استان كرمان است كه بزودی پیگیری و رفع می شود.
وی با اشاره به بازدید از كارخانه اسید مس سرچشمه و خاتون آباد افزود: این پروژه در سرچشمه تاكنون 95 درصد پیشرفت فیزیكی داشته و تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت عنوان كرد: افتتاح كارخانه اسید مس سرچشمه برای نخستین بار طی بیش از 30 سال گذشته مس را به صنعتی سبز تبدیل خواهد كرد و این سرمایه گذاری های كلان و پیگیری وزارت در راستای نداشتن مغایرت بین صنعت با مسائل زیست محیطی بوده است.
وی در بخش دیگری از سخنانش اضافه كرد: پیگیر هستیم كه مناطق معدن خیز با سیاست اصولی جذب نیرو، تداركات و منابع مالی خود را به استان ها بیاورند كه موجب رونق در این مناطق می شود.
رحمانی ادامه داد: پیشرفت خوبی تاكنون در پرداخت حقوق استان ها توسط صنایع و معادن داشتیم كه این پیگیری ها ادامه دار خواهد بود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت و هیات همراه صبح امروز (سه شنبه) با حضور در گلزار شهدای شهربابك نسبت به مقام شامخ شهیدان دفاع مقدس ادای احترام كرد.
در این سفر رئیس كمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، رئیس سازمان نظام مهندسی كشور، مدیرعامل صنایع ملی مس ایران، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار كرمان، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، نماینده شهربابك در مجلس شورای اسلامی، فرماندار این شهرستان و جمعی از مسئولان استانی و محلی حضور داشتند.
بازدید از طرح بیمارستان ولیعصر (عج) شهربابك، معدن چاه فیروز، كارخانه اسید مجتمع مس سرچشمه و كلنگ زنی كنستانتره مس ایجو، از دیگر برنامه های وزیر صنعت و معدن به شهرستان شهربابك بود.
3029/7420/ 5054

سرخط اخبار استان‌ها