كارخانه آهك هيدراته اهر 80 درصد پيشرفت دارد

تبريز - ايرنا - نماينده اهر و هريس در مجلس شوراي اسلامي گفت: كارخانه آهك هيدراته اهر داراي حدود 80 درصد پيشرفت فيزيكي بوده و در مراحل پاياني احداث، تمكيل و راه اندازي است.

بيت الله عبداللهي روز سه شنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: اين كارخانه در شهرك صنعتي اين شهرستان در حال احداث است و در مرحله سفيد كاري و كاشي كاري است.
وي اظهار داشت: 90 درصد قطعات و دستگاه هاي لازم براي راه اندازي اين كارخانه به اهر رسيده و در محل كارخانه است و تنها 10 درصد از قطعات باقي مانده آن ها هم طبق اعلام مسئولان طرح توليد داخل است.
نماينده اهر و هريس در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه از لحاظ تامين قطعات اين كارخانه مشكلي وجود ندارد، يادآوري كرد: مطابق اعلام سرپرست طرح نصب قطعات و دستگاه ها از اوايل اسفند سال جاري آغاز مي شود.
عبداللهي ادامه داد: آهك هيدراته از مواد مصرفي صنايع و كارخانجات مس مانند مس سونگون و كارخانه مس انجرد است.
وي با اشاره به اينكه قبل از كارخانه آهك هيدراته اهر تنها يك كارخانه در آذرشهر با مشاركت شركت هاي خارجي ايجاد شده است، گفت: سه سال بعد از كلنگ زني اين كارخانه از سوي نعمت زاده وزير صنعت معدن و تجارت وقت، هيچ اقدام عملي‌ در خصوص احداث اين كارخانه از سوي متصديان امر انجام نشده بود و حتي يك درصد هم پيشرفت نداشت.
عبداللهي افزود: با تداوم پيگيري ها و حمايت هاي مسئولان اين شهرستان و شروع به كار اين كارخانه براي جوانان منطقه اشتغال ايجاد مي شود.
معدن آهك هيدراته در اراضي روستاي گوره درق در جاده اهر - تبريز واقع شده است و ظرفيت ايجاد اشتغال براي 200 نفر را دارد.
7225/8023/3071