استادان راهنماي دانشجويان غيرايراني اعتبار ويژه مي گيرند

تهران - ايرنا - محمد تقي احمدي رئيس دانشگاه تربيت مدرس گفت : استادان راهنماي دانشجويان غيرايراني براي حمايت مالي از اين دانشجويان، اعتبار ويژه دريافت مي كنند.

به گزارش روز سه شنبه خبرنگار گروه دانشگاه ايرنا، مهمترين اخبار حوزه آموزش عالي و وزارت علوم، تحقيقات و فناوري به اين شرح است:

**آغاز ثبت نام در جشنواره هنرهاي ديجيات
نخستين جشنواره ملي هنرهاي ديجيتال با حمايت وزارت علوم، تحقيقات و فناوري و وزارت كشور در ارديبهشت ماه سال 98 برگزار مي‌شود.
علاقه‌مندان به شركت در اين جشنواره مي‌توانند تا بيستم فروردين ماه آثار خود را در پايگاه اطلاعاتي جشنواره به نشاني www.digitalartfestival.com بارگذاري كنند.
اين دوره از جشنواره در دو بخش آسيب‌هاي اجتماعي و آزاد برگزار مي‌شود و از آنجا كه موضوع نخست طيف وسيعي از موضوعات و مسائل را در بر مي‌گيرد، دست هنرمندان در توليد و ارسال آثار باز است.

**اعطاي گرنت خدماتي
عبدالساده نيسي مديركل دفتر حمايت و پشتيباني امور پژوهش و فناوري وزارت علوم با بيان اينكه حمايت مالي معاونت پژوهش و فناوري اين وزارتخانه از آزمايشگاه‌ها، نيازمند وجود ابزارهايي از جمله بانك اطلاعاتي است، از ايجاد يك گرنت (وام بلاعوض) خدماتي و تجهيزاتي به منظور استفاده در نظام رتبه‌بندي آزمايشگاه‌ها، از سوي وزارت علوم خبر داد.

**ارائه اعتبار ويژه به دانشجويان غيرايراني
محمد تقي احمدي رئيس دانشگاه تربيت مدرس در گردهمايي دانشجويان بين‌المللي، از اعطاي اعتبار ويژه به استادان راهنماي دانشجويان غير ايراني خبر داد و گفت: به استادان راهنماي دانشجويان غير ايراني اعتبار ويژه‌اي تخصيص مي‌يابد تا داراي مجوزهاي مالي باشند و بتوانند برخي از مسائل زندگي دانشجويان را مورد پشتيباني‌هاي اندك خود قرار دهند.

**استقبال 531 هزار نفر از كنكور سراسري
فرايند ثبت نام در كنكور سراسري سال 98 دانشگاه ها تا روز پنجشنبه دوم اسفندماه در سامانه سازمان سنجش آموزش كشور ادامه دارد و تاكنون 531 هزار و 955 نفر ثبت نام كرده اند. اين آزمون روزهاي 13 و 14 تيرماه 98 برگزار مي شود.

**امروز آخرين مهلت كمپين بخشودگي دانش آموختگان بدهكار
كمپين 15 روزه دانش آموختگان بدهكار به منظور واريز مطالبات صندوق رفاه دانشجويان امروز سه شنبه به پايان مي رسد.
دانش آموختگان از 14 تا 30 بهمن ماه جاري مهلت دارند بدهي خود را از وام هاي دريافت شده در طور دوران تحصيل تسويه كنند تا از بخشودگي 50 تا 100 درصدي برخوردار شوند.
**9492**1601**

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش