ماهانه 40 تن گوشت توسط تعاوني هاي مصرف زنجان توزيع مي شود

زنجان - ايرنا - مديركل تعاون، كار و رفاه اجتماعي استان زنجان گفت: هم اكنون ماهانه بيش از 40 تن انواع گوشت منجمد و گرم از طريق تعاوني هاي مصرف اين استان به دست قشرهاي مختلف جامعه مي رسد.

‌محمدرضا يوسفي روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: در شرايط حاضر نيز باتوجه به شرايط اقتصادي به وجود آمده، تعاوني هاي مصرف مي توانند بازوي دولت براي توزيع كالاهاي اساسي و تنظيم بازار باشند.
وي اظهار داشت: هم اكنون 124 تعاوني مصرف در اين استان در گرايش هاي مختلف كارمندي، كارگري و فرهنگيان فعال هستند كه 61هزار و 442 نفر از شهروندان در آنها عضويت دارند.
اين مسئول يادآور شد: تعاوني هاي مصرف پس از پيروزي انقلاب اسلامي رسالت مهمي در زمينه سازماندهي و افزايش كارايي نظام توزيع كالا و جلوگيري از احتكار داشته و دارند.
يوسفي ادامه داد: اين تعاوني ها با ارتباط مستقيم و غير مستقيم با توليدكننده و مصرف كننده، هرگونه واسطه گري در سيستم توزيع از بين مي برند و در نتيجه مصرف كننده از نقش مخرب واسطه ها در امان مي ماند.
وي اضافه كرد: تعاوني هاي مصرف از گذشته تا كنون امكان عرضه كالاهاي مختلف در يك مكان، بهره گيري از مزاياي خريد انبوه، كاهش درصد تورم و عرضه كالا با قيمت استاندارد را فراهم كرده اند به طوري كه در زمان جنگ تحملي نيز اين نوع تعاوني ها با تهيه و عرضه انواع و اقسام كالاهاي مورد نياز، سختي هاي جنگ را بر مردم هموار كردند.
به گفته مديركل تعاون، كار و رفاه اجتماعي استان زنجان در زمان حاضر از چهار هزار و 420 شركت هاي مختلف تعاوني ثبت شده در اين استان، يكهزار و 106شركت فعال هستند.
3088/8068