اجرای موسیقی فجردرسه استان كشور

تهران - ایرنا - جدول برنامه های سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر در سه استان جنوب كرمان، مركزی و همدان برای اجراها منتشر شد.

به گزارش روز سه شنبه گروه فرهنگی ایرنا به نقل از روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سی و چهارمین جشنواره مومسیقی فجر علاوه بر تهران در 15 استان كشور برگزار می شود كه در ادامه برگزاری جشنواره در استان ها، استان های جنوب كرمان، مركزی و همدان در روزهای آینده میزبان جشنواره می شوند.

** جشنواره فجر در كرمان

سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر اول تا سوم اسفندماه در جنوب كرمان با همكاری اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب كرمان و انجمن موسیقی برگزار خواهد شد. و در طی آن گروههای «مهرگان»، «هزاردستان»، «باربد»، «نوای جازموریان»، «نغمه»، «آوانمای فجر»، «شب كوك»، «نوا»، «هلیل نوازان» و «آوای كلات» اول تا سوم اسفندماه در سالن «شهید مداحی پور» شهر جیرفت جنوب كرمان به روی صحنه خواهند رفت.

** جشنواره فجر در استان مركزی

این جشنواره برای نخستین بار در استان مركزی برگزار خواهد شد، و در طی برگزاری جشنواره در این این استان، شش گروه موسیقی از چهارم تا ششم اسفندماه در مجتمع فرهنگی ستارگان شهر اراك، به روی صحنه خواهند رفت.
این جشنواره با همكاری اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مركزی و انجمن موسیقی ایران برگزار می شود و در طول آن گروههای« فسانه»، «سماعیان، نیریز»، «كلاژ»، «سایه» و «صراحی» در مجتمع فرهنگی- هنری و سینمایی ستارگان اراك به روی صحنه خواهند رفت.

** جشنواره موسیقی فجر در همدان

سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر در قالب شب های موسیقی هگمتانه از اول تا هفتم اسفندماه در مجتمع فرهنگی بوعلی سینا در شهر همدان برگزار می شود.
همزمان با این این جشنواره كه روز چهارشنبه اول اسفندماه در مجتمع بوعلی سینا افتتاح خواهد شد، موزه «سازسازی» نیز در این مجتمع افتتاح می شود. اجرای گروههای «ماد»، «دلاهنگ»، «تمنا»، «آوای فاخته»، «آیین»، «راز دل» و «عطار» از همدان، گروه «همراز» از ملایر، گروه « افق» از اسد آباد، گروههای «آمادی»، «روحناف»، «سی بمل»، «ریتارد»، «وی وان» ، گروه «همایون» و «اركستر وزیری» از برنامه های این جشنواره در همدان است.
برنامه های آشنایی كودكان با موسیقی، كارگاه ترانه، كارگاه پژوهش ریتم، برنامه موسیقی و نشر، كارگاه پژوهشی فرم در آواز ایرانی، اجرای شعر و موسیقی، عاشیقلار موسیقیلر(دیدار شرق و غرب موسیقی تركی ایران)، كارگاه پژوهشی مروری بر احوالات «عارف قزوینی» و «میرزاده عشقی»، نشست سازندگان ساز با مدیران هنری، اجرای شعر و موسیقی، كارگاه آواز، برنامه موسیقی موسیقی و نشر، كارگاه پژوهشی ساختارشناسی موسیقی، كارگاه تلفیق شعر و موسیقی و بزرگداشت استاد «ماشالله رسام» برنامه های دیگر سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر در همدان است كه با همكاری انجمن موسیقی همدان و اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان در قالب شب های موسیقی هگمتانه اول تا هفتم اسفند برگزار می شود.
سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر از 24 بهمن آغاز شده و 30 بهمن طی مراسمی به كار خود پایان می دهد.
فراهنگ ** 9494 ** 1355 **