تفاوتی بین موسیقی های روز دنیا و سنتی وجود ندارد

تهران - ایرنا - نماینده مردم كرد كوی، بندر گز و تركمن در مجلس شورای اسلامی با اشاره به آشنایی خود با موسیقی روز دنیا و عشق ورزیدن به موسیقی سنتی،گفت: منافاتی بین این دو نوع موسیقی وجود ندارد.

به گزارش روز سه شنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا از روابط عمومی سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر، رامین نورقلی پور كه برای تماشای اجرای گروه چاغا بخشی(تركمن) در بخش اقوام به جشنواره موسیقی فجر آمده بود در گفت و گویی،اظهار داشت: «به طور كلی موسیقی در كشور ما مهجور مانده است از این رو به عقیده من مشكل از مردم نیست و آنها به موسیقی علاقمند هستند.
وی افزود: امروز، قبل از آنكه به جشنواره موسیقی فجر بیایم، فرصتی پیش آمد كه از نمایشگاه گردشگری دیدن كنم گروههای موسیقی و رقص اقوام مختلف در این رویداد در حال اجرا بودند و مردم استقبال خوبی از آن داشتند.»
او با بیان اینكه نیاز است مسولان مقداری شادی را به جامعه تزریق كنند، اضافه كرد:«یكی از كاركردهای موسیقی تزریق شادی به مردم است. این كاركرد چه به صورت سنتی و چه به صورت مدرن مورد نیاز است.
این نماینده مجلس اظهار داشت: احساس من این است كه مسوولان و حتی خود من در این زمینه كم كاری كردیم و به این موضوع اعتراف می‌كنم. اینكه نیاز به كار بیشتری داریم بحثی نیست و چگونه به آن مرحله رسیدن مهم است.»
وی ‌ادامه داد:« احساس می‌كنم به خاطر محدودیتها و نوع نگاه‌ها است كه مردم تاكنون اقبال كمتری به این بخش داشته اند در غیر این صورت اگر ما هم فضا را بازتر كنیم و قید و بندها را از بین ببریم فكر می‌كنم هیچ مانعی برای اقبال عمومی‌مردم وجود ندارد. »
نورقلی پور درباره تعاملش با هنرمندان موسیقی اقوام هم گفت:«رابطه خوبی بین من و این هنرمندان وجود دارد و آن‌ها را می‌شناسم. از كودكی هم سعی می‌كردم در محافل و جشنواره‌هایی كه این هنرمندان حضور دارند، شركت كنم و این موسیقی را درك كنم. من دوستان و بستگانی دارم كه در این زمینه فعالیت می‌كنند و این ارتباط از گذشته وجود داشته و نقش بسیار پر رنگی در فرهنگ هر ملتی دارد. در واقع موسیقی بیانگر روح هر فرهنگی است. هر كدام از موسیقی های اقوام برای خودشان زیبایی خاص خودش را دارد.»
سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر از 24 بهمن آغاز شده و 30 بهمن طی مراسمی به كار خود پایان می دهد.
فراهنگ ** 9494 ** 1355 **