12دانشگاه كشور در مسابقه 'طراحي در صنايع دستي' شركت مي كنند

زنجان – ايرنا – مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان زنجان گفت: 120 نفر از 12 دانشگاه كشور در چهارمين نشست تخصصي و مسابقه ملي 'طراحي در صنايع دستي' كه به ميزباني اين استان برگزار مي شود، شركت مي كنند.

يحيي رحمتي روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: دانشجويان و اساتيد دانشگاه هاي تهران، علم و صنعت، هنر، الزهرا، سمنان، هنر اسلامي تبريز، هنر اصفهان، فردوسي و همدان از جمله شركت كنندگان چهارمين نشست و مسابقه ملي 'طراحي در صنايع دستي' در زنجان هستند.
وي با بيان اينكه اين رويداد فرهنگي و هنري 1 تا 3 اسفند امسال در محل دانشگاه جامع علمي كاربردي زنجان برگزار مي شود، اظهار داشت: يكي از اتفاقات قابل توجه در چهارمين نشست تخصصي و مسابقه ملي 'طراحي در صنايع دستي'، حضور و سخنراني رئيس شوراي صنايع دستي در آسياي ميانه است كه نشان از اهميت اين رويداد دارد.
رحمتي با بيان اينكه طراحي صنعتي در محصولات صنايع دستي با رويكرد حفظ اصالت محصول و طراحي بسته بندي محصولات صنايع دستي از محورهاي عمده چهارمين نشست تخصصي و مسابقه ملي 'طراحي در صنايع دستي' است، خاطرنشان كرد: يكي از خلأهاي موجود در توليد صنايع دستي، موضوع طراحي و انطباق آن با نيازهاي بازار است كه برگزاري چنين برنامه هايي مي تواند به كاربردي شدن فعاليت ها منجر شود.
وي افزود: يكي از اتفاقات خوب ديگر در مسابقه ملي 'طراحي در صنايع دستي' امسال، برپايي نمايشگاه محصولات از 24 استان كشور است كه بر اساس نشست هاي تخصصي قبلي و مسابقه 'طراحي در صنايع دستي' دوره هاي گذشته به نتيجه رسيده است.
به گزارش ايرنا، بهمن سال گذشته سومين 'نشست تخصصي و مسابقه ملي طراحي صنعتي در صنايع دستي' با حضور 45 دانشجو از 8 دانشگاه كشور و اساتيد برجسته طراحي صنعتي ايران در شهر زنجان برگزار شد.
3088/6085