مادورو: ترامپ می خواهد ایدئولوژی خود را به ونزوئلا تحمیل كند

تهران-ایرنا- رئیس جمهوری ونزوئلا ضمن محكوم كردن اظهارات روز گذشته دونالد ترامپ گفت: رئیس جمهوری آمریكا با سخنرانی به سبك نازی ها به دنبال تحمیل ایدئولوژی مدنظرش در ونزوئلا است.

به گزارش روز گذشته تارنمای شبكه تله سور، 'نیكلاس مادورو' رئیس جمهوری ونزوئلا دیروز تاكید كرد: فكر دونالد ترامپ به ماندن در كاخ سفید است و كمك های ارسالی آمریكا به ونزوئلا نیز فقط یك نمایش بوده است.
مادورو افزود: ترامپ چه چیزهایی مربوط به ونزوئلا را دوست دارد؟ نفت و الماس و دیگر منابع طبیعی. متاسفانه ونزوئلایی هایی هستند كه به عنوان دست نشانده امریكا فعالیت می كنند. انتقال محموله های كمك های بشردوستانه از سوی آمریكا برای ونزوئلایی ها نمایشی بیش نیست. آمریكا از ما 30 میلیارد دلار دزدیده و به جای آن 20 میلیون دلار مواد غذایی فاسد برای ما فرستاده اند.
رئیس جمهوری ونزوئلا همچنین افزود: ترامپ در سخنرانی خسته كننده در میامی حق آزاد كشور ما را برای اجرای ایده های انسانی و ایدئولوژی سوسیالیسم را با اظهاراتی به سبك نازی ها زیر سوال برد. رئیس جمهوری امریكا می خواهد ایدئولوژی مدنظر خود را به ما تحمیل كند. آمریكا فكر می كند صاحب ونزوئلاست و تصور می كند این قدرت را دارد تا آینده مدنظر خود را برای ونزوئلا تحمیل كند. واشنگتن می خواهد شهروندان ونزوئلا را برده خود كند.
رئیس جمهوری ونزوئلا در ادامه به این موضوع نیز اشاره كرد كه این كشور همچنان كمك هایی را از سازمان ملل دریافت می كند و اخیرا 300 تن كمك از روسیه دریافت كرده است.
به گزارش ایرنا، 'دونالد ترامپ' رئیس جمهوری آمریكا در اظهارات جدیدش تحولات در ونزوئلا را یك روز جدید برای آمریكای لاتین توصیف كرد و گفت: سوسیالیسم در حال مرگ است و آزادی و دمكراسی دوباره متولد می شوند.
ترامپ همچنین با بیان اینكه زمان افول سوسیالیسم در نیمكره ما فرا رسیده است، گفت: این مساله نه فقط در ونزوئلا بلكه در نیكاراگوئه و كوبا نیز وجود دارد. روزهای سوسیالیسم و كمونیسم نه تنها در ونزوئلا بلكه در نیكاراگوئه و كوبا نیز رو به پایان است.
'جان بولتون' مشاور امنیت ملی ترامپ نیز در اظهارنظر جدید خود دولت های فعلی ونزوئلا، كوبا و نیكاراگوئه را سوسیالیسم بی ثبات كننده نیمكره غربی دانست و گفت: از ژانویه، كاراكاس نخستین ضلع این مثلث است كه فروریخت.
وی افزود: كاسترو، مادورو و اورتگا می دانند كه آمریكا به دنبال سرنگونی مثلث ترور در هر گوشه ای از هاوانا، كاراكاس و ماناگوئا است.

اروپام**9234**2040