تنوع سبكي جشنواره موسيقي فجر باعث استقبال مخاطبان شده است

شيراز- ايرنا- دبير پانزدهمين جشنواره موسيقي فجر فارس گفت: با اينكه كنسرت‌هاي اين جشنواره در سالن‌هاي مجزا و در سه نقطه شهر شيراز برگزار مي‌شود، حضور مردم به دليل تنوع سبكي اجراها بسيار مثبت بوده است و تاكنون هريك از هنرمندان در ميان خيل مخاطبان بر روي صحنه حضور يافته اند.

هدايت رضايي سه شنبه در گفت و گو با ايرنا در خصوص قيمت بليت‌هاي اين جشنواره عنوان كرد: گران‌ترين بليت مربوط به بهنام باني بوده است كه با قيمت 50 تا 110 هزار تومان ارائه شد؛ با وجود اين، همه بليت‌هاي اين كنسرت به فروش رفته است، اما همه اقشار را در نظر گرفته‌ايم و كف بليت‌فروشي جشنواره موسيقي 20هزار تومان است.
دبير پانزدهمين جشنواره موسيقي فجر اظهار داشت: تمام هزينه‌هاي اين برنامه فرهنگي بايد از خود جشنواره تامين شود، حتي حدود دو ماه پيش نيز كه جشنواره گروه نوازي فارس با 360 ميليون تومان اعتبار برگزار شد، حتي يك ريال از سوي سازمان هاي دولتي كمك ارائه نشد.
رضايي افزود: در جشنواره گروه نوازي فارس بليت‌فروشي نيز صورت نگرفت، اما جشنواره فجر بايد ازطريق بليت‌فروشي هزينه‌هايش را تامين كند.
وي ادامه داد: هيچ يك از سازمان‌هاي فرهنگي و اجتماعي دولتي در اجراي جشنواره موسيقي سهيم نشده است و براي همه تالارهايي كه در خدمت جشنواره هستند، مبالغ قابل توجهي براي تالار هزينه شده است.
وي درخصوص حضور گروه‌هاي بومي در جشنواره موسيقي فارس نيز خاطرنشان كرد: تعدد گروه‌هاي بومي در جشنواره پانزدهم فارس طي دوره‌ها بي‌نظير بوده است. براي نخستين بار در تاريخ موسيقي فارس گروه موسيقي كودك از شهرستان‌هاي استان توانستند در اين جشنواره ملي به هنرنمايي بپردازند و بيشتر تلاش دست‌اندر كاران جشنواره اين بوده است كه با حضور گروه‌هاي محلي و بومي در رشته‌هاي گوناگون، از سنتي گرفته تا كلاسيك و در همه رده‌هاي سني از آنان حمايت شود.

** تالارهاي شيراز براي نياز مخاطب و هنرمند كافي نيست
رضايي با تاكيد بر اينكه سالن‌هاي موجود در شيراز براي فعاليت‌هاي هنري و موسيقي كافي نيست، افزود: از مسئولان سياسي و فرهنگي استان تقاضا داريم كه نيازهاي حوزه فرهنگ و هنر را بيشتر مدنظر قرار دهند و به خصوص در زمينه ايجاد تالارهايي كه پاسخگوي نياز هنرمندان و شايسته استقبال مردم باشد بكوشند.

** پنج اجرا در روز پنجم جشنواره برگزار مي‌شود
جشنواره موسيقي فجر، پس از يك روز تعطيلي در روز دوشنبه 29 بهمن ماه، با پنج اجرا در پنجمين روز از سر گرفته مي‌شود. بر اين اساس، امروز سه‌شنبه 30 بهمن ماه بهنام باني خواننده جوان پاپ در دو سانس 18 و 21 در تالار حافظ به اجرا مي‌پردازد.
در ادامه اين جشنواره، گروه ني‌نوازان فارس در ساعت 21 در تالار احسان بر روي صحنه مي‌روند؛ همچنين هنرشهر آفتاب ميزبان اجراي گروه كودك قير و كارزين در ساعت 18 است و گروه كوبه‌اي ليدوما نيز در ساعت 21 هنرنمايي خواهد كرد.
پانزدهمين جشنواره موسيقي فجر فارس تا شنبه 4 اسفندماه ادامه دارد.
7375/ 2027