مجتمع مسكونی  584واحدی كارگران گل گهر سیرجان افتتاح شد

كرمان - ایرنا - مجتمع مسكونی 584واحدی كارگری تعاونی های پیمانكاران منطقه گل گهر سیرجان با حضور وزیر مسكن راه و شهرسازی و استاندار كرمان شامگاه دوشنبه افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت .

به گزارش ایرنا ، در این مراسم وزیر راه و شهرسازی از بسته شدن پرونده مسكن مهر در استان كرمان تا سال آینده خبر داد و گفت : در سیرجان هم برای ساخت 10 هزار واحد مسكونی جدید آماده هستیم .
محمد اسلامی ضمن دعوت از پیمانكاران و شركت های ساخت و ساز برای مشاركت در ساخت این 10هزار واحد مسكونی افزود : ما زمین را در اختیار قرار می دهیم و پشتیبانی می كنیم كه تولید مسكن و انبوه سازی شكل بگیرد .
استاندار كرمان نیز در این مراسم بر خدمت صادقانه به مردم تاكید كرد و رسیدگی به خواست و شكایات مردمی را وظیفه مسئولان دانست .
محمد جواد فدایی افزود : رفع مشكلات تولید واگن های باری زرند و همچنین خط دوم قطار كرمان به مشهد كه مورد درخواست مردم هست به عنوان یك مطالبه جدی مردمی به وزیر انتقال داده شده تا به زودی موافقت شود.
نماینده مردم سیرجان و بردسیر در این مراسم گفت : ما در بخش مسكن مشكلات ساختاری داریم و امیدواریم این مشكلات به صورت ویژه پی گیری شود زیرا سیرجان در حال حاضر نیازمند احداث 10هزار واحد مسكونی است .
شهباز حسن پور افزود : بیش از 19 هزار نفر كارگر شاغل در حوزه معدنی و صنعتی سیرجان نیازمند مسكن هستند و همچنین زیرساخت های كلاس های درس و مدارس هم نیازمند حمایت دولت است.
به گزارش ایرنا ، پس از مراسم افتتاح وزیر راه و شهرسازی هتل 5 ستاره سیرجان را كه در حال احداث و در شرف بهره برداری است مورد بازدید قرار داد.
براساس این گزارش ، مجتمع 584 واحد مسكونی كه مربوط به تعاونی مسكن كارگران گل گهر است در واحدهای این 85 مترمربعی ساخته شده است .
زیربنای این واحدها در مجموع 49 هزار 600 مترمربع است كه برای ساخت آن بیش از 540 میلیارد ریال از محل تسهیلات و آورده اعضای تعاونی كارگران تامین و هزینه شده است .
سیرجان در 175كیلومتری جنوب غربی كرمان قرار دارد.
7435/ 5054