قدردانی دفتر رییس جمهوری از استقبال صمیمی مردم استان هرمزگان

تهران - ایرنا - دفتر رییس جمهوری اسلامی ایران در پیامی با قدردانی از استقبال صمیمی مردم استان هرمزگان از كاروان دولت تدبیر و امید، ابراز امیدواری كرد كه با اجرایی شدن كامل طرح‏های مصوب دولت در سفرهای استانی و استفاده مطلوب از نیروهای بومی، توجه بایسته به استعدادهای سرزمینی و حمایت بیشتر از توان بخش خصوصی، این استان بیش از پیش پیشرفت كرده و توسعه یابد.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، در متن پیام دفتر رییس جمهوری اسلامی آمده است: در آغاز پنجمین دهه از حیات بالنده انقلاب اسلامی، حضور در میان مردم مومن و سرافراز استان هرمزگان، توفیق و فرصت ارزشمند دیگری برای كاروان دولت تدبیر و امید بود.
این پیام می افزاید: آنچه سفر به سواحل زیبای هرمزگان و مشاهده شكوه خلیج همیشه فارس با جزایر پر طراوت‌اش را در خاطر ماندگار می‏نماید، خونگرمی و مهربانی كم‏نظیری است كه در این خطه موج می‏زند. روحیه‏ای كه ریشه در تاریخ، فرهنگ و باورهای عمیق مذهبی و بومی مردم این استان دارد. دیدار با چنین مردمانی و آشنایی نزدیك با مسائل و مشكلات آنان كه زندگی خود را با سربلندی و مرزبانی از خلیج فارس توأم نموده‏اند، همواره روحیه‏بخش و خاطره‏انگیز است.
در این پیام آمده است: با عنایت به نگاه ویژه دولت تدبیر و امید به این استان استراتژیك، و ‌پیرو مصوبات سفرهای استانی قبلی، در این سفر نیز بهره‏برداری از طرح‌ها و پروژه‌های مهم زیربنایی، صنعتی، عمرانی و كشاورزی ازجمله افتتاح فاز سوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس، طرح گازرسانی به شهرستان‌های استان، گسترش مزارع پرورش و تولید ماهی و میگو، سامانه‏های نوین آبیاری، توسعه بندر لنگه، تكمیل بزرگراه ساحلی منطقه و سایر اقدامات لازم، مورد توجه قرار گرفت؛ كه به یاری خدا با عملیاتی شدن این طرح‏ها و برنامه‏ها، شاهد تحولی بنیادی در عرصه پیشرفت و آبادانی استان خواهیم بود.
این پیام می افزاید: همچنین در این سفر با حضور ریاست محترم جمهوری، از زیردریایی فاتح نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران رونمایی شد كه این موفقیت، گام ارزنده و ارزشمند دیگری در جهت خودكفایی در صنایع دریایی و ارتقای توان دفاعی كشور بود.
دفتر رییس جمهوری در پیام خود آورده است: به پاس استقبال صمیمی مردم استان از كاروان دولت تدبیر و امید، از اقشار مختلف مردم استان به خصوص مردم پرتلاش بندرلنگه، بستك و خمیر، ائمه جمعه و جماعات، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، خانواده‏ های معظم شهدا و ایثارگران، شخصیت‏های علمی، فرهنگی و مذهبی، اصناف، كارگران، اصحاب رسانه، صدا و سیمای استان، نیروهای امنیتی، نظامی و انتظامی و سایر اقشار و گروه‌های سیاسی و اجتماعی استان قدردانی می كنیم.
این پیام می افزاید: امید است با اجرایی شدن كامل طرح‏های مصوب دولت در سفرهای استانی و استفاده مطلوب از نیروهای بومی، توجه بایسته به استعدادهای سرزمینی و حمایت بیشتر از توان بخش خصوصی، شاهد پیشرفت و توسعه پایدار و روزافزون در این استان مهم باشیم.
سیام**1751**1535