تفاهمنامه ای با هدف توسعه همكاری های دانش بنیان

تهران- ایرنا- معاونت های فرهنگی و تعاون جهاد دانشگاهی و وزارت تعاون ، كار و رفاه اجتماعی در راستای تشكیل تعاونی های دانشجویی با محور فعالیت ‌های نوآورانه تفاهم نامه همكاری امضا كردند.

به گزارش روز دوشنبه گروه دانشگاه ایرنا، در مراسم امضای این تفاهم نامه محمد جعفر كبیری معاون امور تعاون وزارت تعاون بر لزوم استفاده از ظرفیت دانشجویی جهاد دانشگاهی تاكید كرد.
وی ابراز امیدواری كرد : این تفاهم نامه منجر به همكاری مثبت و مثمر ثمر برای ارتقا و ترویج فرهنگ تعاون خصوصاً در دانشگاه‌ها شود و پیرو این تفاهم نامه از ظرفیت جهاد دانشگاهی در دانشگاه‌ها به طور خاص و از ظرفیت‌های رسانه‌ های مرتبط با جهاد دانشگاهی استفاده شود.
كبیری افزود: درگذشته نیز معاونت تعاون ارتباط و تعامل خوبی در حوزه پژوهش با جهاد دانشگاهی داشته و امیدواریم در حوزه ترویجی هم از این ظرفیت به نحو مطلوبی استفاده شود.
معاون تعاون وزیر كار گفت: در قانون اساسی اشاره مستقیم و صریحی به بخش تعاون در كنار بخش خصوصی و دولتی شده و اكنون بیش از 94 هزار تعاونی فعال در كشور داریم. اما بنا داریم در سال 98 این تعاونی‌ها ساماندهی شوند و به ارتقای كمی و كیفی تعاونی‌ها از طریق همكاری با نهادهایی نظیر جهاد دانشگاهی كمك كنیم.
وی تصریح كرد: جهاد دانشگاهی هم نشان داده در كنار وزارت تعاون گام‌های خوبی در این مسیر برداشته و امیدواریم با این تفاهم نامه این مسیر با سرعت بیشتری دنبال شود.
در ادامه این مراسم عیسی علیزاده معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی نیز اظهار كرد: اساس جهاد دانشگاهی به موضوعات فرهنگی و تعاملی برمی‌ گردد و در طول این سال‌ ها توانسته اقدامات خوبی در دانشگاه‌ ها رقم زده است.
وی مهم ‌ترین وجه ممیزه جهاد دانشگاهی را نسبت به سایر نهادها در شبكه تشكیلاتی مسنجم در كشور و تفاوت فعالیت‌ هایی دانست كه در دانشگاه‌ها انجام می ‌شود.
معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی ادامه داد: جهاد دانشگاهی علاوه بر این چند نهاد دارد كه مستقیماً رصد اطلاعات اجتماعی و فرهنگی را در اختیار جهاد قرار می‌دهد و موجب می‌شود در حوزه فرهنگی یك نهاد بروز باشیم.
علیزاده با تاكید بر استفاده جدی از ظرفیت دانشجویی در حوزه تعاون ابراز امیدواری كرد این تفاهم نامه منجر به انسجام و ساماندهی بیشتر حوزه شود.
وی گفت: احساس ما این است كه رویكرد فرهنگی در شرایط فعلی جامعه ما باید با سمت فعالیت ‌های اجتماعی برود به دو دلیل، یكی این كه شاید كاربردی تر می‌شود و مشكلات بیشتری را حل می‌كند. ضمن آنكه با بررسی‌هایی كه داشتیم عموم افراد به ویژه دانشجویان دز موضوعات اجتماعی استقبال بیشتری می‌كنند. در كنار این موضوع كارآفرینی و نوآوری هم با اهتمام و سرعت بیشتری دنبال خواهد شد.

**9283**1601**