سه تيرانداز ايلامي راهي مسابقه هاي كسب سهميه المپيك مي شوند

ايلام - ايرنا - رئيس هيات تيراندازي ايلام گفت: سه تيرانداز ايلامي براي كسب سهميه المپيك در مسابقات جهاني هند در 2 رشته تفنگ و تپانچه حضور دارند.

كبري غياثي روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: پوريا نوروزيان، جواد فروغي و آرمينا صادقيان از اعضاي ثابت تيم ملي ورزشكاراني هستند كه در اين دوره از مسابقات شركت مي‌كنند.
وي ادامه داد: اين ورزشكاران در صورت كسب سهميه در المپيك 2020 شركت خواهند كرد.
غياثي يادآور شد: چندي پيش آرمينا صادقيان و جواد فروغي در ليگ برتر بزرگسالان رشته تفنگ بادي و تپانچه ركورد مسابقات را از آن خود كرده و موفق به كسب نشان طلاي رقابت هاي كشوري شدند.
به گزارش ايرنا، وجود تيراندازان مطرح ايلامي و كسب بيش از 200 مدال رنگارنگ در عرصه هاي ملي، بين الملي و جهاني از جمله پوريا نوروزيان از اعضاي ثابت تيم ملي كه در المپيك ريو (برزيل) افتخار پوشيدن پيراهن تيم ملي را داشت و آرمينا صادقيان از مدال آوران كشور و تيم ملي نشان از ظرفيت ورزشكاران اين استان دارد.
جواد فروغي، پوريا نوروزيان، محمد حسين كريمي و آرمينا صادقيان تيراندازان ايلامي عضو ثابت اردوها و تيم ملي هستند و تاكنون موفقيت هاي ملي، بين المللي و جهاني بسياري را براي كشور بخصوص استان ايلام كسب كرده اند.
پوريا نوروزيان تنها مرد المپيكي تيراندازي استان و دارنده سهميه تيراندازي ايران در طول تاريخ بوده و از سن نوجواني تاكنون ورزشكار اصلي و ثابت تيم ملي جمهوري اسلامي ايران است.
آرمينا صادقيان يكي از استعدادهاي درخشان تيراندازي در رشته تفنگ و كم سن ترين تيرانداز در رنكينگ جهاني با عضويت ثابت در تيم ملي مدال هاي مختلف ملي و بين المللي كسب كرده و بعنوان عضو ثابت تيم ملي ايران از سن نونهالي تاكنون به اردوي ملي دعوت شده است.
800 ورزشكار زن و مرد در استان ايلام در رشته ورزشي تيراندازي فعاليت ورزشي و مستمر دارند.
7180/6119