پرسپولیس و استقلال در بازار پایه فرابورس عرضه می شوند

تهران-ایرنا-نمایندگان مجلس، وزارت ورزش و جوانان را مكلف كردند با همكاری سازمان بورس و اوراق بهادار و سازمان خصوصی سازی حداكثر تا پایان شهریور سال آینده شرایط پذیرش دو شركت فرهنگی- ورزشی پرسپولیس و استقلال را در بازار پایه فرابورس فراهم كند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، نمایندگان در ادامه جلسه علنی امروز - دوشنبه - مجلس بند الحاقی 1 و 2 و 4 تبصره 2 بخش درآمدی لایحه بودجه سال 98 كل كشور را تصویب كردند.
نمایندگان در بند الحاقی1 تبصره 2 بخش درآمدی لایحه بودجه 98، وزارت ورزش و جوانان را مكلف كردند با همكاری سازمان بورس و اوراق بهادار و سازمان خصوصی سازی حداكثر تا پایان شهریور 1398، شرایط پذیرش دو شركت فرهنگی- ورزشی پرسپولیس و استقلال را در بازار پایه فرابورس فراهم كند.
براساس این مصوبه، پس از پذیرش در بازار پایه فرابورس و عرضه پنج‌درصد (5%) سهام هریك از دو شركت جهت كشف قیمت، 51 درصد سهام آنها به صورت بلوكی و باقی سهام به صورت خرد عرضه می شود.
در هنگام بررسی این بند نادر قاضی پور نماینده ارومیه در مجلس گفت: استقلال و پرسپولیس دارای طرفداران بسیاری هستند اما طرفداران‌ آنها به طرفداران تراكتور نمی‌رسد
حمیدرضا فولادگر نماینده مردم اصفهان نیز در پاسخ به قاضی پور اظهار داشت: ضمن احترام به آقای قاضی پور و مردم تبریز فعلا سپاهان قهرمان است.
حسن كامران نماینده اصفهان نیز در جریان بررسی این بند به مزاح گفت: گویا طرفداران لپ سرخ ها در دولت زیاد است.
سیام*9121**1058**1336