۲۹ بهمن ۱۳۹۷،‏ ۹:۳۳
کد خبر: 83213361
۰ نفر
درخواست استعلاجی نرگس محمدی روی میز دادستان

تهران- ایرنا- وكیل مدافع نرگس محمدی گفت: درخواست مرخصی استعلاجی موكلم كه پیشتر به رئیس زندان اوین ارائه شده بود برای اتخاذ تصمیم به دادستان تهران ارسال شد.

محمود بهزادی راد روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار قضایی ایرنا اظهار داشت: با توجه به اینكه یكسال پیش پزشك متخصص نرگس محمدی تشخیص داده به علت خونریزی باید رحم او خارج شود، ششم بهمن امسال نامه ای برای رئیس زندان اوین مبنی بر اعطای مرخصی استعلاجی به موكلم ارسال كردم تا موضوع را پیگیری كند.
این وكیل دادگستری افزود: رئیس زندان اوین هم نامه را برای اتخاذ تصمیم به دادستان تهران ارائه كرده كه منتظر تصمیم دادستان هستیم و امیدواریم با توجه به وضع وخیم موكلم، مورد پذیرش قرار گیرد.
بهزادی راد اضافه كرد: روز گذشته (یكشنبه) 28 بهمن هم برای ارائه درخواست اعزام به بیمارستان موكلم به دادیار ناظر زندان اوین كه به تازگی منصوب شده، مراجعه كردم اما دادیار ناظر زندان از پذیرش درخواست ما خودداری كرد و نتوانستیم با سرپرست دادسرای اوین نیز درباره علت عدم پذیرش درخواست موكلم، صحبت كنیم.
وكیل مدافع نرگس محمدی با بیان اینكه موكلش هفته گذشته یك مرتبه به بیمارستان اعزام و توسط دكتر نوربالا مورد معاینه قرار گرفته گفت: در این اعزام، دكتر نوربالا داروهای ضد تشنج موكلم را تجدید كرده و گفته باید 25 اسفند هم نرگس محمدی را معانیه كند اما طی تماسی كه اخیراً موكلم با من داشته، رئیس بهداری زندان اوین به او اعلام كرده برای 25 اسفند اعزامی صورت نمی گیرد.
نرگس محمدی روزنامه نگار و فعال مدنی است كه به اتهام تاسیس كمپین لگام (لغو گام به گام اعدام) و چند اتهام دیگر به 10 سال حبس قطعی محكوم شده است.
او چهارم مهر امسال به دلیل اطلاع از وضع نامساعد پدرش به مدت سه روز به مرخصی آمد و هشتم مهر به زندان بازگشت.
به گفته بهزادی راد، نرگس محمدی 6 سال و هشت ماه از 10 سال محكومیت خود را گذرانده و مشمول آزادی مشروط است.
اجتمام *9104 * 3063